-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Szakmai egyeztetés a 2014-20-as időszak uniós forrásairól a Városházán
A Miniszter- elnökség, a Nemzet- gazdasági Minisztérium, és a Széchenyi Programiroda szakmai konzultációt szervezett a 2014-2020-as költségvetési időszak operatív programjairól a Városházán. A fórumon a meghatározó szakmai szervezetek, döntéshozók és civil szervezetek a fejlesztéspolitikai intézményrendszer képviselőivel közösen egyeztetnek az uniós források jövőbeli felhasználásáról.
2013.12.04. 09:56 |
A Miniszterelnökség, a Nemzetgazdasági Minisztérium, és a Széchenyi Programiroda szakmai konzultációt szervezett a 2014-2020-as költségvetési időszak operatív programjairól a Városházán. A fórumokon meghatározó szakmai szervezetek, döntéshozók és civil szervezetek a fejlesztéspolitikai intézményrendszer képviselőivel közösen egyeztetnek az uniós források jövőbeli felhasználásáról.
A konferencia előtt Csepreghy Nándor helyettes államtitkár és Égi Tamás Székesfehérvár alpolgármestere tartott sajtótájékoztatót. „A forrásfelhasználás szabályai sok tekintetben kötöttebbek lesznek a jelenlegi időszaknál, azonban komoly tervezéssel megteremthetjük a lehetőségét annak, hogy 2020-ig a régió éllovasaivá válhassunk. A források koncentrációja mellett egyszerűbb eljárásrend kialakítására törekszünk.” – mondta Csepreghy Nándor a Miniszterelnökség helyettes államtitkára.
Égi Tamás Székesfehérvár alpolgármestere elmondta, hogy kiemelten fontos feladat előtt állunk, hiszen mi alakíthatjuk most ki, hogy milyen eredményeket érhetünk majd el a következő pénzügyi intervallumban. Azt várjuk és azon dolgozunk, hogy egy olyan rendszer alakuljon ki, ami a járulékos költségeket minimálisra redukálja és arra lehessen pályázni, amire ténylegesen szükség van. A város is hónapok óta dolgozik azon, hogy hogyan és milyen tervek szerint szeretne pályázni. A közlekedés átszervezése, infrastrukturális fejlesztések, gazdaságos távfűtéshez.
Csepreghy Nándor helyettes államtitkár arról is beszélt: most dőlhetnek el, hogy a 2014 és 2020 közötti EU-s fejlesztési periódusban, a régióban milyen fejlesztések valósulhatnának meg. Mint mondta az elmúlt hét év alatt mintegy 7200 fejlesztést hajtottak végre EU-s támogatás segítségével a Közép-dunántúli Régióban és 2007 óta mintegy 715 milliárd forintnyi támogatást nyertek el a pályázók. A következő pénzügyi periódusban több pénz áll majd rendelkezésre és változik a pályázatok értékelése is.
A fehérvári tanácskozáson régiós partnerekkel arról is egyeztettek, hogy az elmúlt hét évben milyen tapasztalatokat szereztek és hogyan lehet a forráselosztást könnyebbé tenni.
"Meg tudtuk teremteni a lehetőséget, hogy az év végéig tartó pénzügyi időszakban a teljes keretösszeget lehívjuk. Most azonban az intézményrendszert is át tudjuk alakítani, ami jobban figyel majd a helyi érdekekre." – emelte ki Csereghy Nándor. A Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség, mely a pályáztatás egyik kulcs szervezete átkerül a megyei önkormányzathoz. A pályázatok értékelése, pedig nem Budapesten, hanem a régió megyéiben lesz. Mint mondta a nehézkes adminisztráció és a túlzott adatszolgáltatás is azok között van, amin változtatni szükséges, de ingyenes állami tanácsadást is tartanak majd, ami lehetővé teszi, hogy pályázatírók nélkül tudjanak pályázni a szervezetek.