-
Február végéig lehet pályázni a programra
Idén is meghirdeti a Fejér Termék pályázatot a Fejér Vármegyei Önkormányzat. A Nagydíj címre, illetve a Minősített Fejér Termék jelölésre 2025. február 28-ig lehet benyújtani a pályázatokat. A díjakat a Vármegyenapon adják majd át.
2025.01.09. -
Használt autót Fehérvárról
Az egyik legnépszerűbb magyar használtautó-portál összegyűjtötte a 2024-es esztendő legjeit. ezekből kiderült, hogy a legtöbb autóhirdetést az idén - mintegy 36 ezret - Székesfehérváron adták fel.
2024.12.19. -
Kyndryl munkavállalói élmény
A Kyndryl a világ legnagyobb IT infrastruktúra-szolgáltatója Magyarországon elnyerte a Great Place To Work® minősítést™. A rangos elismerés kizárólag azon alapul, hogy a jelenlegi munkatársak mit mondanak a Kyndrylnél szerzett tapasztalataikról. A Great Place To Work® a munkahelyi kultúra, a munkavállalói élmény és a vezetői magatartás globális elismerése, amely bizonyítottan piacvezető bevételt, a munkavállalók megtartását és fokozott mértékű innovációt eredményez.
2024.12.16. -
Videoton évzáró
A Videoton vállalatcsoport idei nettó árbevétele 300 milliárd forint körül alakulhat - jelentette be a cégcsoport elnök-vezérigazgatója pénteki évzáró ünnepségükön. Széles Gábor elmondta, hogy árbevételük valamelyest csökkent az előző évhez képest. Legutóbb a 2009-es gazdasági válság évében volt némi csökkenés a korábbi üzleti év árbevételéhez képest - jegyezte meg.
2024.12.13.
Szakmai egyeztetés a 2014-20-as időszak uniós forrásairól a Városházán
A Miniszter- elnökség, a Nemzet- gazdasági Minisztérium, és a Széchenyi Programiroda szakmai konzultációt szervezett a 2014-2020-as költségvetési időszak operatív programjairól a Városházán. A fórumon a meghatározó szakmai szervezetek, döntéshozók és civil szervezetek a fejlesztéspolitikai intézményrendszer képviselőivel közösen egyeztetnek az uniós források jövőbeli felhasználásáról.
2013.12.04. 09:56 |
A Miniszterelnökség, a Nemzetgazdasági Minisztérium, és a Széchenyi Programiroda szakmai konzultációt szervezett a 2014-2020-as költségvetési időszak operatív programjairól a Városházán. A fórumokon meghatározó szakmai szervezetek, döntéshozók és civil szervezetek a fejlesztéspolitikai intézményrendszer képviselőivel közösen egyeztetnek az uniós források jövőbeli felhasználásáról.
A konferencia előtt Csepreghy Nándor helyettes államtitkár és Égi Tamás Székesfehérvár alpolgármestere tartott sajtótájékoztatót. „A forrásfelhasználás szabályai sok tekintetben kötöttebbek lesznek a jelenlegi időszaknál, azonban komoly tervezéssel megteremthetjük a lehetőségét annak, hogy 2020-ig a régió éllovasaivá válhassunk. A források koncentrációja mellett egyszerűbb eljárásrend kialakítására törekszünk.” – mondta Csepreghy Nándor a Miniszterelnökség helyettes államtitkára.
Égi Tamás Székesfehérvár alpolgármestere elmondta, hogy kiemelten fontos feladat előtt állunk, hiszen mi alakíthatjuk most ki, hogy milyen eredményeket érhetünk majd el a következő pénzügyi intervallumban. Azt várjuk és azon dolgozunk, hogy egy olyan rendszer alakuljon ki, ami a járulékos költségeket minimálisra redukálja és arra lehessen pályázni, amire ténylegesen szükség van. A város is hónapok óta dolgozik azon, hogy hogyan és milyen tervek szerint szeretne pályázni. A közlekedés átszervezése, infrastrukturális fejlesztések, gazdaságos távfűtéshez.
Csepreghy Nándor helyettes államtitkár arról is beszélt: most dőlhetnek el, hogy a 2014 és 2020 közötti EU-s fejlesztési periódusban, a régióban milyen fejlesztések valósulhatnának meg. Mint mondta az elmúlt hét év alatt mintegy 7200 fejlesztést hajtottak végre EU-s támogatás segítségével a Közép-dunántúli Régióban és 2007 óta mintegy 715 milliárd forintnyi támogatást nyertek el a pályázók. A következő pénzügyi periódusban több pénz áll majd rendelkezésre és változik a pályázatok értékelése is.
A fehérvári tanácskozáson régiós partnerekkel arról is egyeztettek, hogy az elmúlt hét évben milyen tapasztalatokat szereztek és hogyan lehet a forráselosztást könnyebbé tenni.
"Meg tudtuk teremteni a lehetőséget, hogy az év végéig tartó pénzügyi időszakban a teljes keretösszeget lehívjuk. Most azonban az intézményrendszert is át tudjuk alakítani, ami jobban figyel majd a helyi érdekekre." – emelte ki Csereghy Nándor. A Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség, mely a pályáztatás egyik kulcs szervezete átkerül a megyei önkormányzathoz. A pályázatok értékelése, pedig nem Budapesten, hanem a régió megyéiben lesz. Mint mondta a nehézkes adminisztráció és a túlzott adatszolgáltatás is azok között van, amin változtatni szükséges, de ingyenes állami tanácsadást is tartanak majd, ami lehetővé teszi, hogy pályázatírók nélkül tudjanak pályázni a szervezetek.