Székesfehérváron az Új Széchenyi Terv - zsúfolásig megtelt a Városháza nagyterme

 Az Új Széchenyi terv országjáró körútja pénteken délelőtt érkezett Székesfehérvárra. A Városháza Nagytanács termében több száz érdeklődő –kis-, közepes- és nagyvállalkozók, polgármesterek, üzletemberek- kísérte figyelemmel a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség elnökének ismertetőjét. „Bátran kell pályázni” - mondta, hiszen további pályázatok kiírása várható tavasz elején. A rendezvény célja, hogy a fehérvári vállalkozók minél nagyobb részben tudjanak részesedni a Széchenyi terv által nyújtott lehetőségből.
2011.02.04. 10:44 |
  Az Új Széchenyi terv országjáró körútja pénteken délelőtt érkezett Székesfehérvárra. A Városháza Nagytanács termében több száz érdeklődő –kis-, közepes- és nagyvállalkozók, polgármesterek, üzletemberek- kísérte figyelemmel a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség elnökének ismertetőjét. „Bátran kell pályázni” - mondta, hiszen további pályázatok kiírása várható tavasz elején.
Az Új Széchenyi Terv honlapját itt találja!
KÉPGALÉRIA a rendezvényről
 A Városházán dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte a résztvevőket. Kiemelte, hogy Székesfehérváron a mikro-, ki- és középvállalkozások mellett a multinacionális cégek is jelen vannak, így a város gazdasága egy jó fokmérő az ország gazdaságáról is. Radetzky Jenő a FMKIK elnöke a rendezvény moderátora kiemelte, hogy a források iránti versenyben szeretnék, ha a helyi gazdasági erő éle járna. Mint mondta több olyan rendezvényt tartottak már, ahol a Széchenyi tervről volt szó: egy célja van ezen rendezvényeknek, hogy a fehérvári vállalkozók minél nagyobb részben tudjanak részesedni a Széchenyi terv által nyújtott lehetőségből.
 
 
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség elnöke nyitóbeszédében elmondta; a rendezvénysorozat célja, hogy a pályázati rendszer egyszerűsítéséről és az év elején elindult Új Széchenyi Terv pályázati kiírásairól szóló információk minden érintetthez, különösen a hazai mikro-, kis- és középvállalkozásokhoz első kézből juthassanak el. Petykó Zoltán hangsúlyozta; a fórum lehetőséget biztosít arra is, hogy a pályázati rendszer átalakításával kapcsolatos igényeket, észrevételeket, és az eddig szerzett tapasztalatokat – legyenek azok jók, vagy rosszak -, a gazdasági élet szereplői megfogalmazzák, így a javaslatokat aztán be tudják építeni az új rendszerbe.
 
 Az NFÜ vezetője beszédében felidézte; a 2007-2013-ig tartó időszakra megfogalmazott Új Magyarország Fejlesztési Terv két fő célja a gazdasági növekedés elérése és a foglalkoztatottak számának bővítése volt. Ezen célkitűzéseket nemcsak, hogy nem sikerült elérni, hanem a gazdasági- és társadalmi mutatók évről-évre egyre rosszabb értékeket mutattak. A rossz teljesítmény annyira legyengítette az országot, hogy a pénzügyi- és gazdasági világválság már a teljes kiszolgáltatottság állapotában érte el hazánkat – fogalmazott Petykó Zoltán. „Ekkor teljesen világos volt mindenki számára, hogy Magyarországnak új gazdaságpolitikára van szüksége. Az Új Széchenyi Terv a gazdasági növekedést állítja a gazdaságpolitika centrumába. 2014-ig az 1%-os GDP növekedés helyett 4-6%-os bővülést céloztunk meg; a beruházási rátát a mostani 17%-ról 27%-ra szeretnénk emelni, a következő 3 évben 250-300 ezer új munkahelyet kívánunk teremteni, az államadósság mértékét pedig a jelenlegi 82%-ról 60-70%-osra akarjuk szorítani. Ezek megvalósításához, valamint az ország versenyképességének növeléséhez nyújt alapot a kormány új gazdaságpolitikája” – hangsúlyozta az NFÜ elnöke.
 
 Az Új Széchenyi Terv a termelő és technológiai szektorok hangsúlyosságát előtérbe helyezve hét kitörési pontot fogalmaz meg; az egészségipar, a zöldgazdaság, a foglalkoztatás, a tudomány- és innováció, a vállalkozásfejlesztés, az otthonteremtés, valamint a közlekedésfejlesztés területén. Március 1-től 78 pályázati konstrukció nyílik meg, amelyek összesen 1100 milliárd forintos fejlesztési forrást jelentenek a magyar gazdaság számára. Lehrner Lóránt az NFÜ helyetes elnöke a 2020-ig szóló európi gazdasági stratégiáról is beszélt, melynek rövid távú célja a válságból való kilábalás, hosszabb távon pedig a fenntarthatóság a cél.

Gazdaság

  1. Kutatók éjszakája 43 programmal

    Immár egy évtizede, minden szeptemberben megnyitják kapuikat az európai kutatólaborok, hogy megmutassák, a tudomány nem egy „elefántcsonttoronyban” művelt, magányos tevékenység, hanem egy izgalmas lehetőségeket kínáló, szorgalommal bárki számára elérhető hivatás.

    2024.09.24.
  2. Kedden állásbörze

    Az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara immár harmadik alkalommal ad helyet az egyetem állásbörzéjének, amelyre az egyetemistákon túl a régió minden álláskeresőjét szeretettel várják kedden 10 órától. A kiállítók között számos nagyfoglalkoztató ajánlataival is megismerkedhetnek az érdeklődők.

    2024.09.23.
  3. Pályaválasztás előtt

    Tizenhét pályaválasztás előtt álló, saját családjuk nélkül nevelkedő tini vett részt a székesfehérvári Grundfos Magyarország Gyártó Kft által szervezett pályaválasztási programon. A „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület által támogatott gyerekeket Udvar Csaba ügyvezető várta a fehérvári gyárban.

    2024.09.12.
  4. Harman Hackathon harmadszor

    Harmadik alkalommal hirdeti meg az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar, a Harman Becker Kft. és Székesfehérvár Önkormányzata a „Junior Engineers Camp – HARMAN Hackathon” ötlet- és prototípusfejlesztő versenyt. A középiskolások és egyetemisták alkotta csapatok október 18-ig, egy kisfilm elkészítésével nevezhetnek a selejtezőbe, ahonnan hat középiskolai és nyolc egyetemi csapat jut a november 15-én kezdődő 24 órás döntőbe.

    2024.09.12.