Székesfehérváron gyártja 3D-s tévéjét a Philips

 A Philips megkezdte a háromdimenziós televíziókészülékek gyártását Magyarországon - jelentette be Székesfehérváron Franz Jursa, gyárigazgató a cég szerdai sajtótájékoztatóján. Az 1992-ben zöldmezős beruházás keretében létesített fehérvári üzemben ma már nemcsak szórakoztató elektronikai termékek, hanem borotvák és elektromos fogkefék, porszívók végszerelésével is foglalkoznak. A tévés szegmensen belül nyár végén indult a 21:9 képarányú 3D-s készülékek gyártása. 
2010.10.07. 04:46 |
 A Philips megkezdte a háromdimenziós televíziókészülékek gyártását Magyarországon - jelentette be Székesfehérváron Franz Jursa, gyárigazgató. Az 1992-ben zöldmezős beruházás keretében létesített fehérvári üzemben ma már nemcsak szórakoztató elektronikai termékek, hanem borotvák és elektromos fogkefék, porszívók végszerelésével is foglalkoznak. A tévés szegmensen belül nyár végén indult a 21:9 képarányú 3D-s készülékek gyártása.
KÉPGALÉRIA a gyárlátogatásáról
 A holland elektronikai konszern 1925-ben kezdte meg magyarországi tevékenységét, majd több mint negyven év szünet után 1989-ben tért vissza, jelenleg két gyáregységgel egy kereskedelmi és egy régiós központtal van jelen hazánkban. A másik gyáregység Tamásiban található, a fényforrás üzemben ugyancsak a közelmúltban bővült a portfolió az energiatakarékos LED-es lámpatestek előállításával.
 
 A székesfehérvári üzem ma a vállalat egyik stratégiai ”életstílus” termékeket összeszerelő európai központja, ahol televíziók, házimozi rendszerek összeszerelése, illetve többek között borotvák, elektromos fogkefék végcsomagolása történik. Itt történik a kiemelten fontos árucikkek gyártása - mondta Blazsevácz Péter, a Philips Nemzetközi Csoport vállalati kommunikációs igazgatója. 

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.