-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Székesfehérváron találkoztak az ország villanyszerelői
A villanyszerelési munkák összvolumenben több mint felét magánvállalkozók végzik Magyarországon és a villamos szerelési anyagok – akár hazai, akár külföldi – igen nagy hányada is a magán kis- és nagykereskedőknél vásárolhatók meg.
Mayer Gergely az EMOSZ elnöke elmondta, hogy a konferencián bemutatják az újdonságokat a kereskedők, de fontos céljuk, hogy a folyamatosan változó előírásokra is felhívják a szakemberek figyelmét. Ez a legnagyobb kihívás a villanyszerelők számára, hiszen nagyon sok újdonság van a szakmában, amit követniük kell. „Ez a rendezvény szinte mindig Budapesten volt, idén viszont a zárt térből Fehérvárra a MOL Aréna Sóstóra hoztuk az éves konferenciát, ahol szabadtéren meg tudjuk tartani a mintegy félezer embert érdeklő összejövetelt.”
Az épületvillamossági szakterület az építési szerelőipar meghatározó része, mely ma már nem csak a régi, “tradicionális” villanyszerelésből áll. Az erősáramú épületbetáplálás, a villamos hálózatszerelés, a mind jobban specializálódott világítási berendezések mellett szerves része a hírközlési, adatátviteli, a tűz- és vagyonvédelmi, valamint épületfelügyeleti rendszerek kialakítása.
A konferencia résztvevőit Lehrner Zsolt alpolgármester köszöntötte. Mint mondta az ország egyik legerősebb iparával, gazdaságával rendelkező városként Székesfehérvár villamosenergiából is az egyik legtöbbet felhasználó város. „Ahol, ennyi áram fogy, ott szükség van a kiváló villanyszerelőkre is. Ehhez ma már nem elég az iskolákban megszerzett tudás, elengedhetetlen a folyamatos tanulás, az új technológiák megismerése, és a mindennapi gyakorlatba való beépítése, aminek a szakmai konferenciák mindig kiváló terepei. Büszkék vagyunk rá, hogy idén Székesfehérvár adhat otthont a konferenciának.”