Szépített az Albacomp a kosárlabda rájátszásban

Az Albacomp jelenti: még nincs vége! – A fehérvári kosárlabdázók megemberelték magukat az NB1 rájátszásának harmadik összecsapásán, s hárították a Paksi Atomerőmű SE első meccslabdáját. A három győzelemig tartó párharc első két felvonását a Paks nyerte, kevesen gondolták volna, hogy talpra áll Peresztegi-Nagy Ákos alakulata, a kék-fehérek mégis feltérdeltek, a harmadik meccsen  végig vezetve nyert és térdre emelkedett, s remélhetőleg csütörtökön talpra áll…
2008.05.06. 22:18 |
 Az Albacomp jelenti: még nincs vége! – A fehérvári kosárlabdázók megemberelték magukat az NB1 rájátszásának harmadik összecsapásán, s hárították a Paksi Atomerőmű SE első meccslabdáját. A három győzelemig tartó párharc első két felvonását a Paks nyerte, Fehérváron kilenc ponttal bizonyult jobbnak, majd az Atomvárosban már 19 volt a két csapat közötti különbség. Kevesen gondolták volna, hogy talpra áll Peresztegi-Nagy Ákos alakulata, a kék-fehérek mégis feltérdeltek, a harmadik meccsen remekül, igazi csapatként muzsikálva végig vezetve nyert és térdre emelkedett, s remélhetőleg csütörtökön talpra áll…

A fehérváriak káprázatos első negyedet hintettek a több, mint 2000 kosárlabda barát elé: az Albacomp feltartóztathatatlan támadójátékának köszönhetően 12 pontos előnyt szerzett. A folytatásban Simonék tovább növelték előnyüket, a nagyszünetben már 20 pont volt a két alakulat közötti különbség. Fordulás után már szorosabbra változott a csata, egy periódust a maga javára is fordított a Paks, de az albások győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben. Az Albacomp meggyőző győzelmével 1-2-re alakította a felek összesített állását, a sírból hozva vissza a párharcot. Folytatás – s remélhetőleg nem befejezés - csütörtökön, Pakson.

Albacomp–Atomerőmű SE 89–71 (31–19, 22–14, 13–18, 23-20)

Székesfehérvár, 2000 néző
 Vezette: Pálla, Ádám, Király

Albacomp: SIMON B. 19/6, BRADFORD 9, RADOVICS 29/9, MCCLENDON 8, BENCZE Z. 14/3, Csere: Dávid G. 2, Soós 3/3, Hanga 3/3, Boozer 2.

Paks: Mészáros 3/3, MURRY 12, STEVENSON 15/3, Horváth Z. 4, GULYÁS 22/6, Csere: Csaplár-Nagy E., Toroman, CE. BROOKS 15, Kiss Zs., Horányi, Morgen.

Az eredmény alakulása: 2. p. 5-2. 5. p. 13-7. 8. p. 24-9. 10. p. 31-14. 14. p. 41-19. 23. p. 58-35. 26. p. 58-47. 32. p. 70-51. 35. p. 73-60.
 Kipontozódott: Csaplár-Nagy E. (39. p.).