Szerencsével, és bírói tévedéssel nyert a DVSC Fehérváron

Rangadó helyszíne volt a Sóstói Stadion a Soproni Liga 18. fordulójának nyitányán, hiszen a tabella ötödik helyén álló FC Fehérvár a listavezető Debreceni VSC-Teva együttesét fogadta. A fehérváriak játszottak veszélyesebben, a Debrecen egyetlen helyzetét értékesítve, és a játékvezető segítségét élvezve elvitte a három pontot Fehérvárról. FC Fehérvár – DVSC-Teva 0-1 (0-1)
2009.03.06. 21:38 |

FC Fehérvár – DVSC-Teva 0-1 (0-1)

Eszeveszett lendülettel kezdett az FC Fehérvár a DVSC-Teva ellen a Soproni Liga 18. fordulójának nyitányán, de Poleksic az első négy percben három alkalommal is bravúrral mentette meg csapatát a góltól. Előbb Farkas bombáját, majd Alves csavarását, azt követően pedig Horváth Gábor löketét tölta bravúrral szögletre a montenegrói portás. Ami sikerült az egyik oldalon, a másikon nem, a 15. percben Demjén értékesítette a félidő egyetlen Loki-helyzetét: Czvitkovics bal oldalról megeresztett lövését Sebők kapus kiütötte, de a bal oldalon érkező Demjén Mohlt megelőve estében lőtt a hálóba. A veszélyesebben játszó fehérváriak küzdöttek az egyenlítésért, de egy szabályosnak tűnő góljukat  érvénytelenítette Vad II játékvezető, egy szöglet után Horváth Gábor fejelt a kapuba, hiába.

A második félidőben is inkább a bíró volt a főszereplő, A hazaiak kiét játékosa is a kiállítás sorsára jutott, a 75. percben Farkas becsúszását "honorálta" pirossal a sípmester, majd a 90. percben Horváth második sárgája után mehetett idő előtt zuhanyozni. A Debrecen így egy helyzettel, és némi szerencsével vitte el a három pontot Fehérvárról.

FC Fehérvár – DVSC TEVA 0–1 (0-1)

Sóstói Stadion, 1457 néző

Vezette: Vad II. (Ring, Tóth)

FCF: Sebők – Andic, Radovic (Koller a szünetben), Horváth, Mohl – Nagy, Farkas, Sifter (Szakály D., 80.), Pavlicic (Vujovic a szünetben) – Sitku, Alves. Vezetőedző: Varga István

DVSC: Poleksic – Bernáth, Bíró, Mészáros, Leandro – Kiss, Demjén, Varga, Czvitkovics )Cosic, 86.) – Rudolf (Szakály P., 34.p.), Oláh (Rezes, 90.). Vezetőedző: Herczeg András

Gól: Demjén (15.p.)
 Sárga lap: Radovic (36.p.), Sifter (73.), Nagy (74.), Horváth (77., 90.) ill. Kiss (56.)
 Piros lap: Farkas (75.), Horváth (90.)
 Szögletarány: 13-3