Szoros mérkőzésen szenvedett vereséget az Alba Volán

Megfogyva bár, de törve nem! – lehetett a jelszava az Alba Volán SC jégkorong csapatának az EBEL 24. fordulója előtt, amikor is a linzi pontszerzés után a Villach együttesét fogadták az eltiltások miatt csak három sorral kiálló kék-fehérek. A fehérváriak hazai környezetben sem szerettek volna pont nélkül maradni, és ezért mindent meg is tettek.  Alba Volán SC – EC Pasut VSV 1–2 (0-0, 1-1, 0-1)
2008.11.23. 20:34 |

Már az első perc után bemelegedhetett a Villach kapusa, a portások rangsorát vezető Gert Prohaska, hiszen Palkovics kétszer is megtornásztatta kezdés gyanánt. Martz lövésdét is védenie kellett rögtön az elején az osztrákok kapusának, sőt a harmadik percben Ocskay, majd a heteikben Kovács kísérleténél is észnél kellett lennie. A Volán fantasztikus iramot diktált, amit alig bírtak a vendégek, mindezt bizonyítjaa, hogy Szuper Leventének a 16. percben akadt dolga először, Svoville lövését kellett bravúrral védenie. Nem sokkal később Oraze, majd Ferland is gólt szerezhetett volna, ezt biztosan meg is tehették volna, ha pechjükre nem éppen Szuper áll a fehérvári kapu előtt…

A második harmadban már nem pörögtek az események olyan intenzitással, mint az elsőben, mégis akadt látnivaló. A harmad elején mintha a karintiai sasok kaptak volna szárnyra, ezt jelezte a 25. percben Michael Raffl lökete, amit Szuper védett, de a 28. percben már tehetetlen volt a magyar kapus. Michael Raffl az alapvonalról passzolt középre, ahol Kaspitz érkezett, és a már fekvő Szuper mellett helyezett a kapuba. A Volán azonban nem roppant össze. 47 másodperc múlva már egyenlített is: Palkovics Krisztián villantotta meg a már névjegyévé vált szólót, és mindenkit ámulatba ejtve ütötte a pakkot Prohaska hálójába, 1-1. Rögtön az egyenlítő találat után Sofron lövését védte bravúrral az osztrák portás. Scoville büntetése alatt Palkovics kísérletét fogta a kapus, a 34. percben pedig éppen Scoville tornáztatta meg Szupert, estében védett a kapus.

A záró periódus fehérvári ziccerekkel indult, Martz iramodott meg, de lövését Prohaska védte, majd Kovács ismétlése is elakadt a kapusban. A Viilach és a Volán is képtelen volt betalálni emberelőnyből, és ezt a szokásukat a harmadik periódusra is megtartották a felek. Teljes létszámban kellett Szupernek is többször figyelnie, és hárítania, majd a 47. percben Palkovics ugratta ki Ocskayt, aki ziccerben törhetwett kapura, de Prohaskát megint nem lehetett becsapni. Elick Szupert mozgatta meg, majd Byström játszott Feketéhez, de ő is elhibázta a ziccert, megint Prohaska volt a végállomás. A Volán minden erejét mozgósította a gólszerzés érdekében, de a rengeteg kihagyott ziccer és emberelőny ahogy az lenni szokott megbosszulta magát: az 53. percben egy kontrakcióból Thomas Raffl mattolta a magyar kapust, 1-2. A hátralevő időben még Fekete és Kovács egyenlíthetett volna, de bármily bosszantó, Gert Prohaska megint fogott. Az utolsó percben kapusa nélkül, hat mezőnyjátékossal rohamozott az Alba Volán, de maradt a 2-1-es villach-i győzelem.

Alba Volán SC – EC Pasut VSV 1–2 (0-0, 1-1, 0-1)