Szoros mérkőzésen szenvedett vereséget az Alba Volán Bécsben

Az Erste Bank Eishockey Liga nyolcadik fordulójában tovább folytatódott az Alba Volán SC negatív-szériája. A fehérvári jégkorong csapat a Vienna Capitals otthonában vizitált az osztrák fővárosban, és szoros mérkőzésen ugyan, de vereséget szenvedett. A bécsiek egy pillanatra sem adták ki kezükből az irányítást. Vienna Capitals – Alba Volán SC 5-4 (2-1, 2-1, 1-2)
2008.10.07. 22:33 |

Az Alba Volán együttesében Ted Sator vezetőedző némileg átvariálta a sorokat a Vienna Capitals elleni összecsapásra, és Szuper Levente is pihenőt kapott, Bécsben Hetényi Zoltán őrizte a fehérvári kaput. A kezdeti kóstolgatás után a 11. percben Lebeau mattolta a vendégkapust, vezetést szerezve a Viennának. A 16. percben Divis növelte kettőre a bécsi előnyt,  majd rögtön egy emberelőny révén el is húzhatott volna a Capitals, de Ocskay Gábor emberhátrányból szépített.

A középső játékrész elején Byströmöt küldték ki két percre a bírók, s ezzel a fórral már jól sáfárkodtak a sárgamezesek, Riihijarvi talált a fehérvári kapuba. Amíg a Volán elpuskázott egy emberfórt, addig Riihijarvi révén a Vienna gólra váltotta kettős előnyét, 4-1-re alakítva az állást. Szerencsére a kék-fehérek nem roppantak össze, és még ebben a harmadban kozmetikáztak: 20 másodperccel a dudaszó előtt Palkovics Krisztián volt eredményes.

A záró periódus fehérvári kiállítással indult, és a csapatok mondhatni jól gazdálkodtak az egyébként nem túl sok büntetéssel, mert a 43. percben Lebeau használta ki az emberelőnyt. A 48. percben aztán az éppen két gólt jegyző Lebeau kiállításánál talált a kapuba a szintén második találatát szerző Ocskay Gábor, 5-3, az 51. percben pedig Sofron István is betalált, de mint utóbb kiderült, ez már csak szépségtapasz volt. Az utolsó két percben még emberfórban játszhatott a Volán ,de nem sikerült egyenlíteni, így a Vienna Capitals 5-4-es győzelemmel tartotta otthon a két pontot.

Vienna Capitals – Alba Volán SC 5-4 (2-1, 2-1, 1-2)