-
Előadás Ybl Miklósról
Ybl Miklós és szülővárosa, Székesfehérvár kapcsolatát, valamint a nagy építészhez immár bizonyítottan köthető épületeket mutatja be Csutiné Schleer Erzsébet építész előadása április 8-án a vármegyei levéltárban.
2025.04.05. -
Fehérvári Diáknapok
A képző-, nép- és iparművészet; fotó, film és a médiakommunikáció kategóriákban nevezett alkotásokból rendezett kiállítás megnyitójával indult a Fehérvári Diáknapok. A beérkezett közel 130 alkotást szakmai zsűri értékelte és minősítette. A háromnapos eseménysorozat a színpadi kategóriák bemutatóival folytatódik szombaton és vasárnap különböző helyszíneken; a versenyprogramot szabadidős programok is színesítik.
2025.04.05. -
Napvitorlák a homokózók fölött
A következő két hétben összesen 24 székesfehérvári játszótéren negyven darab napvitorlát szerelnek fel a Városgondnokság munkatársai, hogy a nyári napsütésben védettebbek legyenek a székesfehérvári közösségi terek.
2025.04.04. -
Szakmák Utcája a Belvárosban
Pénteken délelőtt megnyílt a Szakmák Utcája pályaorientációs és felnőttképzési fesztivál, melyet a történelmi Belvárosban rendez a Székesfehérvári Szakképzési Centrum. A kitelepült faházakban az érdeklődők megismerkedhetnek az SZFSZC-ben kínált képzésekkel, szakirányokkal és a céges partnerekkel, míg a Múzeum udvarán a felnőttképzési, átképzési lehetőségekről lehet tájékozódni. A fesztivál pénteken és szombaton is várja az érdeklődőket.
2025.04.04.
Maroshegyi Böndörödő - szüreti felvonulás, LGT emlékzenekar és főzőverseny

„A Maroshegyi Böndörödő a városrész legnagyobb közösségi rendezvénye.
Az elmúlt 12 év azt jelzi, hogy sikerre vittük a megrendezését.” – fogalmazott a beharangozó sajtótájékoztatón Brájer Éva alpolgármester, a városrész önkormányzati képviselője.
Hozzátette, hogy Maroshegyen az utóbbi esztendőkben komoly változások történtek, nagy területet érintő fejlesztések valósultak meg, gombamódra épültek a lakóházak, és ez szociológiai átalakulásokkal is járt. Az újonnan érkezett lakók nem mindig ismerik Maroshegy történetét és régi szőlészeti kultúráját. Fontos azonban, hogy tudják, milyenek voltak a régi szüreti hagyományok, ünnepségek, és hogyan alakultak ki a városrészre oly jellemző hosszú, keskeny utcák.
A Böndörödő lehetőséget kínál a kulturált, szórakoztató kikapcsolódásra, a régi és az új lakók megismerkedésére, barátkozására egyaránt.
Brájer Éva kiemelte, hogy a Maroshegyi Böndörödő alapötlete és a rendezvény kabalafigurája, Böndör Ödön Adorján Viktornak, a művelődési ház korábbi igazgatójának köszönhető. A képviselő szeretettel invitálta a városrész lakóit és minden érdeklődőt a szombati programra.
„A Maroshegyi Böndörödő iránt igen nagy az érdeklődés nem csak a városrészben, de egész Székesfehérváron. Már tavasz óta folyamatosan kérdezik, hogy idén mivel készülünk. A szüret köré csoportosuló, hagyományos programok közé mindig becsempészünk újdonságokat is!” – emelte ki Iszkádi Erika, a Gárdonyi Géza Művelődési Ház igazgatója, kiemelve az önkormányzati támogatás fontosságát.
A leginkább kedvelt programelem a szerekes-hintós-csikós szüreti felvonulás lesz, amely 13.10 órakor indul, előre meghirdetett útvonalon halad a Maroshegyen és élőzenés kísérettel népszerűsíti az estig tartó rendezvényt. A helyi kézművesek minden eddiginél hangsúlyosabban lesznek ott a rendezvényen, fantasztikus bemutatóval készülnek a Csákberényi Csikósok, fellépnek a helyi művészeti csoportok, az óvodások, az iskolások és készül a Szent Kristóf Ház is.
Itt lesz Polyák Lilla, szüreti műsort ad az Ikarus Néptáncegyüttes, a főző- és a pogácsasütő versenyt pedig Bede Róbert mesterszakács bírálja, aki élőben is főz 16.30 órától. Ismét megrendezik a népszerű borlopó és madárijesztő-készítő versenyt, nyitva áll a művelődési ház NépmesePontja, a könyvtár pedig kitelepül a térre és vásárlásra kínálja régi könyveit.
Az LGT Emlékzenekar másfél órás élő koncertje Karácsony Jánossal 18 órakor kezdődik.
A XII. Maroshegyi Böndörödő részletes programja megtalálható a Gárdonyi Géza Művelődési Ház honlapján és a Facebook-on egyaránt.