-
Valóban megtörtént!
Szemléletesen mutatja be a holokauszt borzalmait az az óriásmakett kiállítás, melyet csütörtökön nyitottak meg a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumában. Az auschwitz-birkenaui koncentrációs táborokat ábrázoló, több mint 32 négyzetméteres alkotás az Experience History program keretében, az Élet Menete Alapítvány közreműködésével valósult meg.
2025.01.09. -
Kötelező a maszkviselés
2025. január 8-tól maszkviselési kötelezettség lépett életbe a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban. Az intézkedés a vármegye területén működő valamennyi fekvőbeteg-szakellátást nyújtó intézményére vonatkozik - tájékoztat a kórház közleményében.
2025.01.08. -
Hatékonyabban a tisztaságáért
Elektromos ipari hulladékporszívóval bővült a Városgondnokság gépparkja. A gép nemcsak a vegyes szemét felporszívózására alkalmas, hanem fertőtlenítő rendszerének köszönhetően különböző felületek hatékony tisztítására is.
2025.01.09. -
Tízpontos vállalás a közlekedés fejlesztéséért
Komfortosabb, és pontosabb lesz az utazás a jövőben. Tízpontos intézkedéscsomagot jelentett be a magyarországi tömegközlekedés helyzetének javítására Lázár János építési és közlekedési miniszter a Közlekedésinfó elnevezésű sajtótájékoztatón.
2025.01.09.
Tablókiállítás nyílik 1956-ról a Ciszterci Szent István Gimnáziumban
A kiállítás megtekinthető 2023. április 19-től május 5-ig.
Új programsorozatot indít a Terror Háza Múzeum, amelynek keretében időszaki kiállításainkat mutatják be országszerte közoktatási és közművelődési intézményekben. A program részeként két korábbi, a Gulág táborrendszer és az 1956-os szabadságharc történetét bemutató tablókiállításukat „viszik házhoz”. A kiállításokat minden helyszínen a Terror Háza Múzeum történészei rendhagyó történelemóra keretében mutatják be a közönségnek.
Az első állomás április 19-én a Székesfehérvári Ciszterci Szent István Gimnázium lesz, ahova az 1956 – A szabadságért és a függetlenségért című időszaki tablókiállítás utazik.
Az 1956 – A szabadságért és a függetlenségért című kiállítás a forradalom és szabadságharc történetét, valamint a pesti srácok és lányok hősiességét eleveníti föl kortársak visszaemlékezéseit felhasználva. Az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc mindössze két hétig tartott, mégis megrengette a világot. Megroppantotta a II. világháború után a nagyhatalmak által létrehozott berendezkedést és leleplezte a szovjet típusú terrorrendszerek kegyetlen valóságát. A világ egyszer s mindenkorra kijózanodott a kommunista illúziókból.
1956 októberében a magyar nemzet bebizonyította, hogy képes sorsát a saját kezébe venni. A forradalomban a hosszú évekig lefojtott elkeseredés és harag tört a felszínre. A spontán felkelésből forradalom lett, és miután a szabadság előfeltétele a nemzeti függetlenség visszaszerzése volt, szabadságharccá vált. Hatvan évvel ezelőtt az egész világ Budapestre figyelt. Ez a szűk két hétbe szorított élet-halál harc mindenki számára nyilvánvalóvá tette, hogy a magyarok szabadságharca az akkori nagyhatalmi erőviszonyok között nem kaphatott esélyt. A pesti srácok halált megvető bátorsága azonban így is gyógyíthatatlan sebet ejtett a kommunizmuson és megrendítette a szovjet birodalmat.