-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Technológiafejlesztés és kapacitásbővítés a Denso fehérvári gyárában
A Denso Gyártó Magyarország Kft. mintegy 1,4 milliárd forint összköltséggel, eszköz- beszerzési programja keretében jelentős technológiafejlesztést és kapacitásbővítést valósít meg Székesfehérváron. A cég közleménye szerint a fejlesztéshez az Új Széchenyi Terv keretében csaknem 195 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyertek el a Komplex technológiafejlesztés és foglalkoztatás támogatása című pályázati kiíráson.
2013.09.22. 09:10 |
A Denso Gyártó Magyarország Kft. mintegy 1,4 milliárd forint összköltséggel, eszközbeszerzési programja keretében jelentős technológiafejlesztést és kapacitásbővítést valósít meg Székesfehérváron. A cég közleménye szerint a fejlesztéshez az Új Széchenyi Terv keretében csaknem 195 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyertek el a Komplex technológiafejlesztés és foglalkoztatás támogatása című pályázati kiíráson.
A Denso jelenlegi piaci pozícióját felmérve arra a következtetésre jutott, hogy a meglévő megmunkáló- és szerelőkapacitása a jövőbeni igények kielégítésére nem elégséges, így a csarnoképületben további gépek telepítése vált szükségessé — írták.
A társaság 1997 óta autóipari részegységek gyártásával foglakozik, ma már a legmodernebb dízel befecskendező rendszereket, motorvezérlő berendezéseket gyártják. Az elmúlt 15 évben a székesfehérvári vállalat lett a legnagyobb gyártóbázis Japánon kívül, és a régió egyik legnagyobb foglalkoztatójává, exportőrévé nőtte ki magát.
Termékeik jelentős részét az Európai Unióban értékesítik olyan motorgyártó cégeknek, mint a Ford, az Audi, a PSA cégcsoport, a Lamborghini, a Perkins, a John Deere és a vezető japán márkák: a Toyota, a Nissan, a Suzuki, az Isuzu. A társaság 2003-ban hozta létre - majd 2005-ben tovább bővítette - High-Tech Centrumát, ahol elsősorban az éles piaci verseny és a folyamatos innováció miatt kutatás-fejlesztési tevékenységeit végzi. A központban átlagosan 60 fejlesztőmérnöknek adnak munkát.