Tevékenyen működik a megyei egyenlő bánásmód referens

Újabb helyszínen segít az Egyenlő Bánásmód Hatóság Fejér megyei referense. A Család, Esélyteremtési és Önkéntes Házak Hálózata Fejér Megyei Esélyteremtési Irodájában július 10-én, szerdán 12-16 óra között várja az ügyfeleket Dr. Szatmári Éva, akik a +36 20 562 96 19 telefonszámon kérhetnek időpontot.
2013.07.08. 14:22 |
Újabb helyszínen segít az Egyenlő Bánásmód Hatóság Fejér megyei referense. A Család, Esélyteremtési és Önkéntes Házak Hálózata Fejér Megyei Esélyteremtési Irodájában július 10-én, szerdán 12-16 óra között várja az ügyfeleket Dr. Szatmári Éva, akik a +36 20 562 96 19 telefonszámon kérhetnek időpontot.

Sokan vannak, akiket hátrányosan különböztetnek meg valamilyen tulajdonságuk miatt. Egy idén tavasszal elkészült felmérés szerint, amelyet az Egyenlő Bánásmód Hatóság honlapján tett közzé, a 2009-2013-as időszakban, Fejér megyében 20 panaszbejelentő lap érkezett. Budapest és a 19 megye viszonylatában megyénk a 12. helyen áll. Panaszbejelentő lapot a panaszosok 82%-a saját nevében adta be, a férfiak-nők aránya 43-56 százalékban alakult. A legtöbb regisztrációs lapot Fejér megyében töltötték ki, összesen 553-an és megyénkben bonyolították le a legnagyobb ügyfélforgalmat is 573 fővel.
 
Az országban a legnagyobb ügyfélforgalmat bonyolító Egyenlő Bánásmód Hatóság Fejér megyei ügyfélszolgálata egy újabb helyszínen várja az ügyfeleket. A referens július 10-én, szerdán a Család, Esélyteremtési és Önkéntes Házak Hálózata Fejér Megyei Esélyteremtési Irodájában segít 12-16 óra között. Dr. Szatmári Éva a +36 20 562 96 19 telefonszámon várja az ügyfelek jelentkezését, akik időpontot kérhetnek a Fejér megyei egyenlő bánásmód-referenshez.
 
Az országos összesítés szerint jellemző, hogy a legtöbb panasz továbbra is a foglalkoztatás területéről érkezik, ahol egészségi állapotuk, anyaságuk, érdekképviseletben vállalt tisztségük vagy tagságuk, valamint életkoruk miatt éri a panaszosokat valamilyen hátrány, többnyire a munkához történő hozzájutás, illetve a munkaviszony megszüntetésével összefüggésben.
 
Számos olyan jellegű kérelem is érkezett az EBH-hoz, amelyekben nemzetiséghez való tartozásuk vagy bőrszínük miatt érte hátrány a bejelentőket, jellemzően valamely szolgáltatás igénybevétele során. Többen sérelmezték, hogy a foglalkozás-egészségügyi orvos által kiállított vélemény miatt nem vették fel őket adott munkahelyre vagy szüntették meg munkaviszonyukat, ezekben az esetekben azonban a hatóság a kérelmeket elutasította, mivel a munkáltatók jogszabály alapján jártak el.
 
Megszaporodtak azok a bejelentések is, amikor szülők sérelmezik, hogy gyermekük az óvodában vagy iskolában valamely betegsége (jellemzően cukorbetegség, lisztérzékenység) miatt nem kap étkeztetést. Az oktatással kapcsolatos panaszok között olyanok is voltak, amikor az autista vagy mozgáskorlátozott tanuló részére nem tudja biztosítani az intézmény az előírt fejlesztéseket - olvasható az elemzésben.
 
Az országban a legnagyobb ügyfélforgalmat bonyolító Egyenlő Bánásmód Hatóság Fejér megyei ügyfélszolgálata egy újabb helyszínen várja az ügyfeleket. A referens július 10-én, szerdán a Család, Esélyteremtési és Önkéntes Házak Hálózata Fejér Megyei Esélyteremtési Irodájában segít 12-16 óra között. Dr. Szatmári Éva a +36 20 562 96 19 telefonszámon várja az ügyfelek jelentkezését.
 
Az egyenlő bánásmód-referens az előzetes bejelentkezés alapján július 17-én a Székesfehérvári Álláskeresők Regionális Egyesületénél a Tolnai utcában, július 24-én Csákvári Közös Önkormányzati Hivatalban, valamint július 31-én ismét a Székesfehérvári Álláskeresők Regionális Egyesületénél a Tolnai utcában várja az ügyfeleket.