-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Tízezer négyzetméter - átadták az m59 Üzleti Park második ütemét
Az m59 Üzleti Park első üteme még 2012-ben készült el, csütörtökön pedig átadták a második ütemben elkészült 10500 négyzetméternyi alapterülettel rendelkező további négy csarnokot, melyhez jelentős, mintegy 450 milliós támogatást kaptak az Európai Unió támogatásával, az Új Széchenyi Terv Közép - Dunántúli Regionális Operatív Program támogatási rendszerén keresztül.
2014.09.18. 15:24 |
Az m59 Üzleti Park első üteme még 2012-ben készült el, csütörtökön pedig átadták a második ütemben elkészült 10500 négyzetméternyi alapterülettel rendelkező további négy csarnokot, melyhez jelentős, mintegy 450 milliós támogatást kaptak az Európai Unió támogatásával, az Új Széchenyi Terv Közép - Dunántúli Regionális Operatív Program támogatási rendszerén keresztül.
2012 óta, amióta az m59 első csarnokát közösen átadhattuk, az Alba Ipari Zónában mintegy kétszázezer négyzetméternyi új épület valósult meg – mondta Égi Tamás alpolgármester az új csarnoképületek avatásakor. Nem csak a város támogatja a kis- és középvállalatokat, de az országban a következő hét évben 4200 milliárd forint csak a kkv-k fejlesztésére jut majd. A 2014 és 2020 közötti EU-s forrásoknap pedig mintegy 60 százalékát gazdaságfejlesztésre lehet majd felhasználni, ami által a magyar kkv-k körülbelül négyszer-ötször akkora lehetőségekhez jutnak a következő hét évben, mint ami elérhető volt számukra az előző pénzügyi ciklusban. A következő pénzügyi ciklusban nagyon szorosan együtt kell működnünk a gazdaság szereplőivel – mondta Égi Tamás.
A nemzeti színű szalag átvágásával Tóth Ferenc az Alba Ipari Zóna ügyvezetője, Major Péter az m59 tulajdonosa és ügyvezetője illetve Égi Tamás alpolgármester hivatalosan is átadták az m59 új csarnokait.
Égi Tamás elismerően beszélt a SAPA Profiles és az Óbudai Egyetem stratégiai megállapodásáról, a középfokú oktatással kapcsolatban pedig arra hívta fel a jelenllévők figyelmét, hogy a duális képzést nagyon komolyan kell venni. Hangsúlyozta, hogy a város iparának fejlődéséhez elengedhetetlenül szükséges 4-5 ezer szakember letelepedése Fehérváron. Mint mondta a város egy ösztöndíjprogramot is indít 14 éves kortól az itt tanuló gyerekeknek, amivel könnyebben találnak majd megfelelő munkát, megélhetés és biztos egzisztenciát Székesfehérváron.
„A fehérvári gazdaság töretlen fejlődésének egyetlen korlátja van, amit minden nap lehet látni, a munkaerőhiány. Székesfehérvárra naponta mintegy harmincezer ember jár dolgozni és a legtöbb vállalat 140 km-es körzetből látja el munkaerővel a termelést.” – emelte ki a város alpolgármestere.
Összesen négy épületet adtak át csütörtökön, mellyel kilenc új munkahelyet teremtenek és 53 jelenlegi munkahely megtartását segítik, a betelepülő vállalkozások pedig mintegy 69 embert foglalkoztatnak. A teljes üzleti park beépített összterülete az átadott csarnokokkal együtt már 18 500 négyzetméter, melyekbe összesen 2,5 milliárd forintot invesztáltak.