-
Február végéig lehet pályázni a programra
Idén is meghirdeti a Fejér Termék pályázatot a Fejér Vármegyei Önkormányzat. A Nagydíj címre, illetve a Minősített Fejér Termék jelölésre 2025. február 28-ig lehet benyújtani a pályázatokat. A díjakat a Vármegyenapon adják majd át.
2025.01.06. -
Használt autót Fehérvárról
Az egyik legnépszerűbb magyar használtautó-portál összegyűjtötte a 2024-es esztendő legjeit. ezekből kiderült, hogy a legtöbb autóhirdetést az idén - mintegy 36 ezret - Székesfehérváron adták fel.
2024.12.19. -
Kyndryl munkavállalói élmény
A Kyndryl a világ legnagyobb IT infrastruktúra-szolgáltatója Magyarországon elnyerte a Great Place To Work® minősítést™. A rangos elismerés kizárólag azon alapul, hogy a jelenlegi munkatársak mit mondanak a Kyndrylnél szerzett tapasztalataikról. A Great Place To Work® a munkahelyi kultúra, a munkavállalói élmény és a vezetői magatartás globális elismerése, amely bizonyítottan piacvezető bevételt, a munkavállalók megtartását és fokozott mértékű innovációt eredményez.
2024.12.16. -
Videoton évzáró
A Videoton vállalatcsoport idei nettó árbevétele 300 milliárd forint körül alakulhat - jelentette be a cégcsoport elnök-vezérigazgatója pénteki évzáró ünnepségükön. Széles Gábor elmondta, hogy árbevételük valamelyest csökkent az előző évhez képest. Legutóbb a 2009-es gazdasági válság évében volt némi csökkenés a korábbi üzleti év árbevételéhez képest - jegyezte meg.
2024.12.13.
Több mérnöknőt Székesfehérvárra!
Még több lány tanulhat tovább tudományos területen az első "+tervezem - Okosjövő lányoknak" projektnek köszönhetően, melynek célja, hogy szembeszálljon az előítéletekkel, és új perspektívákkal gazdagítsa a fiatal lányok pályaválasztásról való gondolkodását. A program mögött a legnagyobb hazai cégek sorakoztak fel, mint az Alcoa, az IBM és a Grundfos.
2015.09.15. 14:59 |
Még több lány tanulhat tovább tudományos területen az első "+tervezem - Okosjövő lányoknak" projektnek köszönhetően, melynek célja, hogy szembeszálljon az előítéletekkel, és új perspektívákkal gazdagítsa a fiatal lányok pályaválasztásról való gondolkodását. A program mögött a legnagyobb hazai cégek sorakoztak fel, mint az Alcoa, az IBM és a Grundfos.
A Nők a Tudományban Egyesület (NaTE) és az AAUW (American Association of University Women) szervezésében, az Alcoa Alapítvány támogatásával indult útjára a "+tervezem - Okosjövő lányoknak" kezdeményezés, ami a 12-16 évesek karriertervezésében nyújt segítséget. A programot megalapozó kutatások szerint ebben a korban kezdenek el kialakulni a pályaválasztási preferenciák.
A program célja, hogy megmutassa lányoknak, hogy a tudományos érdeklődés nem “fiúdolog”, a nők a tudományos területeken kiváló sikereket érnek és érhetnek el. Az idei év helyszíne Székesfehérvár, az együttműködő vállalatok között van az Alcoa, a Grundfos, a Videoton, az IBM, az Óbudai Egyetem, a Harman Becker és az Innoskart is. “Érdeklődni az iránt lehet, amiről van információ, a mérnöki munkákkal kapcsolatban pedig kevés áll rendelkezésre, főleg a lányok felé - ezen segít a +tervezem program is. Fontosnak tartom, hogy a nők ne a férfias motívumokkal érvényesüljenek, legyen lehetőségük saját nézőpontjukkal színesíteni ezeket a szakmákat.” - mondta Szabó Eszter, az ALCOA HR vezetője.
A szervezők olyan helyi együttműködéseket segítenek elő, amelyeknek révén a jövőben helyi szinten is nőhet a tudomány és technológia területen továbbtanuló fiatal nők aránya. A helyi gazdaság is profitálhat a programból: e területeken sokszor munkaerőhiány tapasztalható, a nők hatékonyabb bevonásával azonban enyhíthető a probléma.
"A Nők a Tudományban Egyesület célja, hogy a fiatal lányoknak megmutassa: a tudomány és a technika világa is lehet izgalmas, vonzó és hasznos. Fontos, hogy ne rossz társadalmi beidegződések és sztereotípiák, hanem kézzelfogható tapasztalat alapján induljanak el a felsőoktatásba. Nagy öröm, hogy rögtön az első évben, az első helyszínen a város legnagyobb vállalatai álltak a projekt mögé, és a lányok körében is ilyen nagy a lelkesedés" - fogalmazott Szigeti Fanni, a NaTE ügyvezetője.
Idén száz lány kapott lehetőséget arra, hogy egy-egy napot eltötsön helyi nagyvállalatoknál, belelátva az általuk kiválasztott cég és munkakör napi folyamataiba. "Nagyon örülök, hogy részt vettem a programon. Megfogott a légkör, a gyár hangulata és a munkatársak kedvessége. Előtte kicsit tartottam a dologtól, de most már egyáltalán nem tűnik barátságtalannak ez a világ. Szeretem a fizikát, és most méginkább úgy gondolom, hogy műszaki pályára fogok menni" - osztotta meg élményeit Gréti, 15 éves székesfehérvári tanuló.
Annak sem kell aggódnia, aki most kimaradt, mert a cél az, hogy az együttműködések alapjait elindítva a következő években a városok önállóan vigyék tovább a programot. A NaTE nemcsak a lányokat bíztatja, de közös gondolkodásra hívja a vállalati szereplőket, a helyi politikai döntéshozókat, az iskolavezetőket, pedagógusokat és szülőket is.