Több, mint 600 induló vett részt a 100. Mezei Futó OB-n

Napsütés és süvítő szél fogadta a 100. Mezei Futó Országos Bajnokság mezőnyét a nadapi dombokon. A Hunyadi DSE által rendezett viadalon összesen 620-an indultak el a különböző korosztályokban és kategóriákban, s bizony a versenyzőknek keményen meg kellett küzdeniük azért, hogy célba érjenek. A felnőtteknél a Hunyadis Õri István a 13. helyen ért célba a kismezei távon.
2008.04.14. 19:06 |

A nadapi pálya komoly erőpróba elé állítja mezei futókat, de a 100. Országos bajnokságon nem csupán a nehéz, kemény emelkedőkkel és gyors lejtőkkel kellett megküzdeniük azoknak az atlétáknak, akik a téli alapozás és a fedettpályás időszak után a mezőn mérették meg magukat.

A 620 indulóból végül 528-an értek célba Nadapon. A felnőtt férfiak kismezei versenyén, tehát a hat kilométeres távon pécsi siker született, a címvédő Tóth László hihetetlen könnyedén teljesítette a penzumot, jócskán maga mögé hagyva a mezőnyt. Az 5000-es csúcstartó Csillag Balázs a második helyen ért célba, míg a VEDAC versenyzője, Minczér Albert lett a harmadik. A fehérváriak képviseletében a Hunyadis Õri István a 13. helyen futott a célba. A csapatversenyben a MISI SC szerzett bajnoki címet. A 12 kilométeres távon is arattak a Pécsi Futó Klub versenyzői. A többszörös Európa-bajnok Bene Barnabás megerőltetés nélkül szerzett aranyérmet, mögötte a békéscsabai Benedek Zsolt és a pécsi Ott Balázs ért célba. A csapatok viaskodásában a Vasas-Humansoft megvédte címét.  A nők 6 kilométeres viadalát a Vasas-Humansoft futója, Tusai Brigitta nyerte szinte rajt-cél győzelmet aratva. Staicu Simona ezüstéremmel, a MAC-os Molnár Barbara bronzéremmel zárta a mezei Futó OB-t. A női csapatok versenyét a VEDAC nyerte. A fehérvári atléták nem tudtak az élmenők közé férkőzni, a lányok junior korosztályában az ARAK-os Imre Orsolya kilencedikként teljesítette a 4,5 kilométeres távot, a serdülő fiúk 4,5 kilométerén pedig az ARAK versenyzője Kozics Partik a nyolcadik lett, míg a Kozics, Hegedűs, Szárszó alkotta csapat az ötödik helyet szerezte meg a jubileumi országos bajnokságon.