Több, mint ötszázan indultak a Mezei Futó OB-n Csákváron

Ahogy azt már az utóbbi években megszokhatták a magyar atléták, a mezei futó Országos Bajnokságon való részvételhez Fejér megye felé kellett venni az irányt. Tavaly Nadapon rendezték a versenyt, most azonban a 101. OB-nak Csákvár, azon belül az Eszterházy Kastély angolparkja és a Sportcentrum adott otthont.
2009.03.24. 21:23 |

Az ARAK rendezésében ismét színvonalas megmérettetés keretében húzhatott nyúlcipót mintegy 540 atléta. A mezei Futó OB népes mezőnye 13 kategóriában versengett, a legkisebbek, a 13 évesek 3 kilómétert teljesítettek, míg a felnőtteknek valamivel többet kellett futniuk. A felnőtt nők például 5,5 km-t teljesítettek, ahol az UTE 10000 méteren U23-as Európa bajnoki címet szerző Papp Krisztina ellenfél nélkül nyert aranyérmet. A nők csapatversenyében a VEDAC lett a bajnok.
A férfiak kismaratoni távján – mely 6 kilométer – a veszprémi Minczér Albert taktikus versenyzéssel ért célba elsőként, és csapatban is a dobogó legfelső fokára állhatott fel a VEDAC-cal. A királykategóriában, a 12 kilométeres távon a Szentgotthárdi Koszár Zsolt szerzett bajnoki címet, Szabó Imre és Berecz Lajos előtt. A csapatversenyt itt a Vasas-Humansoft A jelű egysége nyerte. Az egyesületek eredményességi versenyében a VEDAC bizonyult a legjobbnak, így a Munka Vándordíjat a veszprémiek őrizhetik egy éven keresztül