Tudással és tőkével is segítik a fiatal vállalkozókat

 A régióban mintegy ezer olyan fiatalnak biztosítottak képzési lehetőséget, akik vállalkozni szeretnének. A kompetenciamérések és képzések eredményeként közülük, mintegy 200 új vállalkozás indulhat a régióban, melyhez 3-6 millió forintos, vissza nem térítendő támogatást is kaptak a fiatalok. Horváth László a Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítvány ügyvezető igazgató-helyettese elmondta, hogy a fiatalok között nagyon sokan vannak, akik kenyérkeresetből és nem a főállásuk mellett vállalkoznak majd.
2014.10.14. 07:54 |
A régióban mintegy ezer olyan fiatalnak biztosítottak képzési lehetőséget, akik vállalkozni szeretnének. A kompetenciamérések és képzések eredményeként közülük, mintegy 200 új vállalkozás indulhat a régióban, melyhez 3-6 millió forintos, vissza nem térítendő támogatást is kaptak a fiatalok.

Székesfehérváron a Vállalkozói Központban még év elején vettek részt a 18-35 év közötti fiatalok a kompetenciamérésen.
A Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítvány egy több százmilliós uniós pályázatnak köszönhetően tudja segíteni a fiatalok vállalkozóvá válását a régióban. A program keretén belül összesen 432-en végezték el a képzést, melynek eredményeként üzleti tervet készítettek. A napokban zajlik ezeknek az üzleti terveknek a pontosítása.
 
Horváth László a Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítvány ügyvezető igazgató-helyettese elmondta, hogy ragyogó lehetőség a 18-35 év közötti fiataloknak, ha vállalkozókánt kívánnak tevékenykedni akár fő-, akár mellékállásban. Az üzleti tervekből azonban látszik, hogy nagyon sokan vannak, akik kenyérkeresetből és nem a főállásuk mellett vállalkoznak.
A fiatalok először egy ingyenes képzési programon vettek részt, ahol elsajátíthattak vállalkozói kompetenciákat. Csak olyan fiatalok vehettek részt a programban, akiknek nem volt még vállalkozó igazolványuk. A program során elindított új vállalkozásokban tanácsadók segítik a fiatalok munkáját, hogy vállalkozásuk hosszútávon életben maradhasson. A program elvárása, hogy legalább három évig működtetniük kell a vállalkozást, de nagy valószínűséggel a fiatalok jelentős része ennél sokkal hosszabb távra tervezi a jövőt.

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.