Turisztikai fogadóközponttal bővül a Károlyi-kastély

 „A fehérvárcsurgói Károlyi-kastély turisztikai fogadó- központjának fejlesztése” című KDOP-2.1.1/B-12-2012-0007 azonosító számú projekt célja egy olyan, a Károlyi-kastélyhoz kapcsolódó többfunkciós turisztikai fogadóközpont kialakítása, amely az idegenforgalmi szezonban és a szezonon kívül is igénybe vehető.
2014.09.25. 07:20 |
„A fehérvárcsurgói Károlyi-kastély turisztikai fogadóközpontjának fejlesztése” című KDOP-2.1.1/B-12-2012-0007 azonosító számú projekt célja egy olyan, a Károlyi-kastélyhoz kapcsolódó többfunkciós turisztikai fogadóközpont kialakítása, amely az idegenforgalmi szezonban és a szezonon kívül is igénybe vehető.
A beruházás az Európai Unió csaknem 98 millió forintos támogatásából valósul meg, melyet az épület szerkezetének fejlesztésére a magyar állam képviseletében eljáró Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV Zrt.) mintegy 70 millió forinttal egészített ki. A projekt első ütemét képezi az épület teljes állagmegóvása, majd ezt követi a fogadóközpont kialakítása. Elsődleges cél, hogy a kastély területén található egykori mosóház épülete olyan funkciót kapjon, amely szolgálja, kiegészíti, illetve színesíti a kastélyegyüttes kultúrában és turizmusban betöltött szerepét.
 
Az idegenforgalmi lehetőségek megtervezésénél kiemelt figyelmet fordítottak arra, hogy komplex, átfogó turisztikai lehetőségeket biztosítsanak az érdeklődők számára. A projekt lezárulását követően a turisztikai fogadóközpont az idegenforgalmi szezonon kívül is igénybe vehető szolgáltatásokat nyújt, az épület 12 hónapon át folyamatosan látogatható lesz. A kialakított fogadóközpont új szolgáltatási elemeinek köszönhetően bővíti a térség turisztikai kínálatát.
A központban lehetőség nyílik majd a XIX. századi európai és magyar kertművészetet és a fehérvárcsurgói park történetét ismertető állandó kiállítás, valamint időszaki kiállítások bemutatására. Emellett a látogatók információkat kaphatnak a térségben található turisztikai programokról, szolgáltatókról, a Móri Borvidék TDM egyesület tagjairól és a helyi túraútvonalakról is. A központban kialakítanak egy büféhelyiséget, valamint egy kerékpárkölcsönzőt, amihez egy önkiszolgáló kerékpárszerviz és a turisták számára külön női és férfi öltöző-zuhanyozó egység is tartozik. A fogadóközpont terme mindemellett lehetőséget biztosít erdei iskolai programok, tudományos előadások, oktatási tevékenység, illetve kézműves foglalkozások megszervezésére is.
 
A Károlyi- kastély a Közép-Dunántúli Régió Székesfehérvár körüli kastélygyűrűjének egyik legfontosabb eleme. Jelentőségét növeli, hogy a korábbi történeti épületegyüttes és a park szinte maradéktalanul fennmaradt. A fejlesztés által nemcsak a kastély, hanem Fehérvárcsurgó is kiemelt turisztikai és idegenforgalmi szerephez juthat. A projekt befejeztével a kastély méltó módon képviselheti majd a világhírű hazai kastélyépítészetet.

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.