Turisztikai pályázatok és hatásuk Székesfehérvárra

 A turisztikai pályázatokról és Székesfehérvárra gyakorolt hatásukról tartottak sajtótájékoztatót a Regionális Fejlesztési Ügynökségen. 2007 és 2013 között a Közép-dunántúli Régióban 167 milliárd forintos keret osztható fel a regionális operatív programok keretében, melyek közül a turisztikai célú fejlesztésekre vonatkozó kiírások kiemelt helyet foglalnak el, ezekre a pályázatokat október 1-ig lehet beadni.
2012.08.28. 17:36 |
 A turisztikai pályázatokról és Székesfehérvárra gyakorolt hatásukról tartottak sajtótájékoztatót a Regionális Fejlesztési Ügynökségen. 2007 és 2013 között a Közép-dunántúli Régióban 167 milliárd forintos keret osztható fel a regionális operatív programok keretében. Ebben a turisztikai célú fejlesztésekre vonatkozó kiírások kiemelt helyet foglalnak el.  
 
 "2012 júniusáig 28 milliárd forintot hagytak jóvá ilyen témájú pályázatok támogatására és három élő kiírás is van még. A turisztikai attrakciók és szolgáltatások fejlesztése témában most a beadási határidőt is meghosszabbították. Az Irányító Hatóság döntése értelmében október 1-jéig várják a pályázatokat a régióból." - mondta el Molnár Tamás, a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség ügyvezető igazgatója. 
 
 Két pályázati ablak is nyitva áll, azaz a "Egészségügyi turizmus szolgáltatásainak fejlesztése a konvergencia régiókban", valamint a "Helyi és térségi turisztikai desztinációs menedzsment szervezetek és turisztikai klaszterek létrehozása és fejlesztése" témában is várják a szakmai anyagokat. Székesfehérvár is számos megvalósult, illetve folyamatban lévő fejlesztéssel büszkélkedhet, melyek pályázati támogatással valósulnak meg és turisztikai célokat szolgálnak. Ezeket dr. Cser-Palkovics András polgármester ismertette.
 
 "Jó példa a Hiemer-ház, amely olyan ékszerdoboz, amelyre nemcsak a város, hanem a régió is büszke lehet. Ugyanilyen támogatott projekt keretében újul meg a Belváros, pontosabban a Fő utca és környéke. A látványelemek kialakítására vonatkozó közbeszerzési pályázat éppen tegnap jelent meg - ez fontos lépése a megvalósításnak. Örülök, hogy külön pályázati ablak van a TDM-szervezetek számára. Egy korábbi, hasonló kiírásnak köszönhetően jött létre Székesfehérváron ez a turisztikai szakmai szervezet. Most pedig a környékbeli, turisztikai szolgáltatókkal történő együttműködésre szeretnénk támogatást elnyerni. Emellett a legfontosabb az a 350 milliós keretre beadott pályázatunk, melyet a Koronás Park kialakítására adott be Önkormányzatunk." - mondta el dr. Cser-Palkovics András.
 
 A polgármester kedvező tapasztalatokról számolt be és településvezetőként mindenkit arra bíztatott, hogy induljon a kiírt pályázatokon, ezzel a támogatással is csökkentve a szükséges saját, költségvetési forrásokat. Az aktuális pályázatokról a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség Ügyfélszolgálatán kaphatnak részletes tájékoztatást az érdeklődők.

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.