Új Széchenyi Terv - ortopéd-technológiai fejlesztés a fehérvári Glória cipőben

 Több mint hétmillió forintnyi támogatást kapott az Új Széchenyi Terv keretén belül a fehérvári Nagy és Társa Bt., mely egy 1923 óta működő helyi kisvállalkozás. A támogatás révén a talpbetétek és ortopéd cipők gyártásának technológiai fejlesztését tudták végrehajtani. A beruházással magasabb minőségben képesek előállítani az egyedi talpbetéteket és lábbeliket, melyek számos vevő ortopédia-egészségügyi helyzetét javította.
2013.02.14. 08:40 |
 A fehérvári Nagy és Társa Bt. 7,2 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a „Mikro-, kis- és középvállalkozások technológia fejlesztése” elnevezésű pályázaton az Új Széchenyi Terv keretében. A 18 millió forintot meghaladó összköltségű beruházásból speciális eszközöket tudtak vásárolni fehérvári üzletükbe.
 
 Az 1923-ban alapított fehérvári családi vállalkozás, mely 1997 óta működik a Nagy és Társa néven a támogatás révén a talpbetétek és ortopéd cipők gyártásának technológiai fejlesztését hajtotta végre. Ennek segítségével az eddiginél is magasabb minőségben képes előállítani a vállalkozás azon egyedi talpbetéteket és lábbeliket, melyek számos vevő ortopédia-egészségügyi helyzetét javította és javíthatja a jövőben.
A beruházás során ultrahangos, lézeres és mágneses eszközöket, fizikoterápiás készülékeket, különböző speciális csiszológépeket, ortopédia cipőbetétek készítéséhez vákuumos formázót és talpvizsgáló programot tudtak beszerezni.
 
 A Nagy és Társa Bt. családi vállalkozásként indult 1923-ban, és azóta is folyamatosan cipőkészítéssel foglalkozik – jelenleg harminc munkatárssal. Az első cipőket a vállalkozás tulajdonosainak nagyapja készítette, kinek jó hírneve ma is a siker és a túlélés záloga. A cég két fő tevékenységi köre a sorozatgyártás és a méretre készülő, egyedi cipők készítése, mely 2003 novembere óta kényelmi talpbetétek és komfort papucsok gyártásával, illetve forgalmazásával, valamint a számítógépes talpvizsgálaton alapuló szűrővizsgálattal egészült ki.
 
 Évente mintegy 4500 pár egyedi lábbelit készítenek el beteg és többségében fájósan érzékeny lábra. Ezek a cipők kizárólag természetes, kiváló minőségű anyagokból, bőr felsőrészből, bőr béléssel, kérésre haránt és/vagy lúdtalpemelővel, valamint igény szerint bőr- vagy könnyített mikrogumi talppal összeállítva készülnek.
 

Gazdaság

  1. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.
  2. Fiatal Vállalkozók Hete

    A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.

    2024.11.15.
  3. Négymilliárdból épült új üzem

    Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.

    2024.11.04.
  4. Elektromos Ikarusok Fehérvárról

    Újabb 20 darab környezetkímélő, tisztán elektromos meghajtású, Ikarus 120e típusú autóbusz érkezik a Volánbusz flottájába. Az Energiaügyi Minisztérium és a Széchenyi Egyetemi Csoporthoz tartozó HUMDA Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. támogatásával Balatonfüreden, Hajdúszoboszlón, Keszthelyen, Komáromban, Komlón és Tatán "zöldül" Fehérváron készülő járművekkel helyi autóbusz-állomány.

    2024.10.30.