-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Újabb hulladéklerakókat számolnak fel Közép-Dunántúlon
Hatékonyabbá vált a hulladék-gazdálkodás annak a nagyszabású projektnek köszönhetően, melynek megvalósítására 169 település önkormányzata fogott össze. A környezeti problémákat okozó hulladéklerakókat felszámolják, a társulás két nyertes pályázat kapcsán végez rekultivációt. A Közép-Duna Vidéke Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás elnöke, Égi Tamás elmondta, hogy a hulladéklerakók felszámolása mellett lehetőség nyílt az egész hulladékgazdálkodási rendszer fejlesztésére is.
2011.07.29. 11:58 |
Hatékonyabbá vált a hulladékgazdálkodás annak a nagyszabású projektnek köszönhetően, melynek megvalósítására 169 település önkormányzata fogott össze a Közép-Dunántúlon. A jelenlegi környezeti problémákat okozó hulladéklerakókat felszámolják, a társulás két nyertes pályázat kapcsán végez rekultivációt. A Közép-Duna Vidéke Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás elnöke, Égi Tamás elmondta, hogy a hulladéklerakók felszámolása mellett lehetőség nyílt az egész hulladékgazdálkodási rendszer fejlesztésére is.
Az Európai Unió a hulladékgazdálkodásra vonatkozó közös követelmények teljesítésére támogatást nyújt az újonnan csatlakozott tagországok számára. A 169 település által alapított Közép-Duna Vidéke Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás többéves előkészítést követően nyújtotta be pályázatát.
Első körben 83 lerakót számoltak fel 7,7 milliárd forintos költséggel, most további 10 hulladéklerakó rekultivációja kezdődik meg. A Társulás a KEOP-2.3.0 pályázat keretein belül a közreműködő szervezet döntése alapján nyert el 2,15 milliárd forintot a térségben található 10 hulladéklerakó rekultivációs tevékenységének elvégzésére. Égi Tamás, a Közép-Duna Vidéke Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás elnöke elmondta, hogy a rekultiváció megvalósításának támogatott költségét az EU és a Magyar Köztársaság költségvetése társfinanszírozásban biztosítja 85 - 15 %-os arányban, valamint a Társulás költségvetése 0,05%-os forrást biztosít a projekt végrehajthatóság érdekében. A beruházás keretében a térség további 10 hulladéklerakójából 3-at felszámolnak, 7 lerakót pedig lezárnak.
A társulás elnöke kiemelte, hogy nemcsak rekultivációkra nyílik lehetőség, hanem újabb pályázati forrásoknak köszönhetően az egész rendszer átalakulhat. A beruházás célja, hogy ártalommentesen kezeljék a településeken keletkező szilárd hulladékot, száz százalékban biztosítsák a háztartások számára a szelektív gyűjtés lehetőségét, a csomagolási hulladékok minimum harminc százalékát gyűjtsék be és ennek legalább kilencven százalékát újrahasznosítsák. Égi Tamás elmondta, hogy a keletkező hulladék fűtőanyagként is hasznosítható, vagy a cementgyártás számára lehet értékesíteni.