-
Február végéig lehet pályázni a programra
Idén is meghirdeti a Fejér Termék pályázatot a Fejér Vármegyei Önkormányzat. A Nagydíj címre, illetve a Minősített Fejér Termék jelölésre 2025. február 28-ig lehet benyújtani a pályázatokat. A díjakat a Vármegyenapon adják majd át.
2025.01.09. -
Használt autót Fehérvárról
Az egyik legnépszerűbb magyar használtautó-portál összegyűjtötte a 2024-es esztendő legjeit. ezekből kiderült, hogy a legtöbb autóhirdetést az idén - mintegy 36 ezret - Székesfehérváron adták fel.
2024.12.19. -
Kyndryl munkavállalói élmény
A Kyndryl a világ legnagyobb IT infrastruktúra-szolgáltatója Magyarországon elnyerte a Great Place To Work® minősítést™. A rangos elismerés kizárólag azon alapul, hogy a jelenlegi munkatársak mit mondanak a Kyndrylnél szerzett tapasztalataikról. A Great Place To Work® a munkahelyi kultúra, a munkavállalói élmény és a vezetői magatartás globális elismerése, amely bizonyítottan piacvezető bevételt, a munkavállalók megtartását és fokozott mértékű innovációt eredményez.
2024.12.16. -
Videoton évzáró
A Videoton vállalatcsoport idei nettó árbevétele 300 milliárd forint körül alakulhat - jelentette be a cégcsoport elnök-vezérigazgatója pénteki évzáró ünnepségükön. Széles Gábor elmondta, hogy árbevételük valamelyest csökkent az előző évhez képest. Legutóbb a 2009-es gazdasági válság évében volt némi csökkenés a korábbi üzleti év árbevételéhez képest - jegyezte meg.
2024.12.13.
Újabb hulladéklerakókat számolnak fel Közép-Dunántúlon
Hatékonyabbá vált a hulladék-gazdálkodás annak a nagyszabású projektnek köszönhetően, melynek megvalósítására 169 település önkormányzata fogott össze. A környezeti problémákat okozó hulladéklerakókat felszámolják, a társulás két nyertes pályázat kapcsán végez rekultivációt. A Közép-Duna Vidéke Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás elnöke, Égi Tamás elmondta, hogy a hulladéklerakók felszámolása mellett lehetőség nyílt az egész hulladékgazdálkodási rendszer fejlesztésére is.
2011.07.29. 11:58 |
Hatékonyabbá vált a hulladékgazdálkodás annak a nagyszabású projektnek köszönhetően, melynek megvalósítására 169 település önkormányzata fogott össze a Közép-Dunántúlon. A jelenlegi környezeti problémákat okozó hulladéklerakókat felszámolják, a társulás két nyertes pályázat kapcsán végez rekultivációt. A Közép-Duna Vidéke Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás elnöke, Égi Tamás elmondta, hogy a hulladéklerakók felszámolása mellett lehetőség nyílt az egész hulladékgazdálkodási rendszer fejlesztésére is.
Az Európai Unió a hulladékgazdálkodásra vonatkozó közös követelmények teljesítésére támogatást nyújt az újonnan csatlakozott tagországok számára. A 169 település által alapított Közép-Duna Vidéke Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás többéves előkészítést követően nyújtotta be pályázatát.
Első körben 83 lerakót számoltak fel 7,7 milliárd forintos költséggel, most további 10 hulladéklerakó rekultivációja kezdődik meg. A Társulás a KEOP-2.3.0 pályázat keretein belül a közreműködő szervezet döntése alapján nyert el 2,15 milliárd forintot a térségben található 10 hulladéklerakó rekultivációs tevékenységének elvégzésére. Égi Tamás, a Közép-Duna Vidéke Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás elnöke elmondta, hogy a rekultiváció megvalósításának támogatott költségét az EU és a Magyar Köztársaság költségvetése társfinanszírozásban biztosítja 85 - 15 %-os arányban, valamint a Társulás költségvetése 0,05%-os forrást biztosít a projekt végrehajthatóság érdekében. A beruházás keretében a térség további 10 hulladéklerakójából 3-at felszámolnak, 7 lerakót pedig lezárnak.
A társulás elnöke kiemelte, hogy nemcsak rekultivációkra nyílik lehetőség, hanem újabb pályázati forrásoknak köszönhetően az egész rendszer átalakulhat. A beruházás célja, hogy ártalommentesen kezeljék a településeken keletkező szilárd hulladékot, száz százalékban biztosítsák a háztartások számára a szelektív gyűjtés lehetőségét, a csomagolási hulladékok minimum harminc százalékát gyűjtsék be és ennek legalább kilencven százalékát újrahasznosítsák. Égi Tamás elmondta, hogy a keletkező hulladék fűtőanyagként is hasznosítható, vagy a cementgyártás számára lehet értékesíteni.