-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Újabb sikerekre tör a fehérvári Videoton Győrben
A VT Mechatronics Kft. betört az energetikai és orvosi piacokra is. A tavalyi évet több mint 2 milliárd forintos árbevétellel záró Videoton leányvállalat az idei év második negyedévében tovább bővítette üzleteit a fémmegmunkálás és szerelés terén. A siker annak is köszönhető, hogy a VT Mechatronics korszerű CNC esztergával, valamint egy megmunkáló központtal bővítette gépparkját, mellyel csúcstechnológiát képvisel.
2013.07.02. 13:02 |
A VT Mechatronics Kft. betört az energetikai és orvosi piacokra is. A tavalyi évet több mint 2 milliárd forintos árbevétellel záró Videoton leányvállalat 2013. év második negyedévében tovább bővítette üzleteit a fémmegmunkálás és szerelés terén.
A világ egyik vezető, kiemelt minőségű termékeket gyártó gépipari cégével, az ABB-vel bővült a VT Mechatronics Kft. vevői palettája azáltal, hogy 2012. év végén megállapodott 17 különböző típusú forgácsolt alkatrész gyártásáról. A Videoton tagvállalat által megmunkált kisszériás, magas szintű precizitást igénylő alkatrészek nagyfeszültségű generátor megszakítókba épülnek be. A jelenleg szériagyártásban futó projekt termékeit Zürichbe szállítja a győri leányvállalat.
Az eredményes audit után ráadásul a VT Mechatronics Kft. a svájci központú cég High Voltage Products divíziójának szintjén elfogadott beszállítójává vált. A Videoton vállalatcsoport ezáltal a kisfeszültségű, valamint erős áramú területen több éve meglévő piaci jelenlét után a nagyfeszültségű termékek területére is belépett.
A siker annak is köszönhető, hogy a VT Mechatronics Kft. 2012 második felében fejlesztette gépparkját egy korszerű Mori Seiki CNC esztergával, valamint egy DMU 60 EVO szimultán öttengelyes megmunkáló központtal, mely az adott kategóriában csúcstechnológiát képvisel. A több mint 120 millió forintos beruházás révén a győri leányvállalat tovább javította versenyképességét és hatékonyságát.
Szintén tavaly év végén állapodott meg a tagvállalat a magyar tulajdonú Mediso Kft.-vel az „AnyScan” multimodalitású, képalkotó orvosi diagnosztikai berendezés SPECT részének komplett mechanikai és villamos összeszerelésében. Az AnyScan-nel egyszerre vizsgálhatók azok a kórképek, amelyek korábban több különálló készüléket igényeltek. A közel 1000 komponensből álló gépet a győri tagvállalat több mint 250 munkaóra ráfordítással állítja össze, amibe beletartozik a forgácsolt alkatrészek gyártása, az elektromechanikus részegységek összeállítása, valamint a berendezés emelt szintű összeszerelése, beszabályozása és tesztelése is. A rendszer végösszeszerelését, és ellenőrzését a Mediso Kft. végzi Budapesten, majd ezt követően a termékeket a világ számos országában értékesítik.
„A VT Mechatronics Kft. az új üzletek, és a meglévő projektjeik felfutása révén az idei évben várhatóan növekedni fog a tavalyi árbevételéhez képest.” – mondta Andráskó Zsolt a tagvállalat ügyvezető igazgatója.
A cég stratégiáját tekintve a továbbiakban is elsősorban fő kompetenciájára, a kis sorozatban gyártott nagy komplexitású berendezések összeszerelésére, illetve az ehhez a tevékenységhez elengedhetetlenül szükséges, de a vevők számára önálló szolgáltatásként is nyújtott nagy komplexitású alkatrészek kis szériás forgácsolására fókuszál.