Vácon botlott a Fehérép-Alcoa FKC

A felzárkózás reményében készült a kötelező győzelem begyűjtésére a tabella nyolcadik helyén tanyázó Fehérép-Alcoa FKC a kilencedik Váci NKSE otthonában. A papírforma a fehérváriak diadalát ígérte – hiszen az eddigi 20 bajnokiból 17-et nyertek a koronázó város lányai – azonban a lelkes dunakanyari együttes bravúros győzelemmel tartotta otthon a pontokat. Váci NKSE – Fehérép-Alcoa FKC 32-31 (16-16)
2008.10.11. 22:18 |

Sok hibával kezdtek a csapatok a Váci Városi Sportcsarnokban, az első gólra a negyedik percig kellett várni. A hazaiak eszméltek gyorsabban kétgólos előnyüket aztán Trishchuk révén annulálta a Fehérép. Ezután rendre a Vác vezetett ez góllal, egészen a 10. percig, amikor fordítottak a vendégek, sőt már úgy tűnt, hogy helyre áll a korábban megszokott rend és ellép ellenfelétől a Fehérvár, de nem így történt. Amíg az FKC-nél szinte csak Trishchuk dobálta a gólokat, addig a túloldalon Veszeli mellé társultak az átlövők és a szélsők is, a kezdő Petróczi, és az őt váltó Djeric sem tudott hozzátenni a játékhoz, csak a Szikora mutatott be néhány védést. A fehérvári hibákat megtorló Vác villámgyorsan kétgólos előnyre tett szert, amit Sótonyi mester időkéréssel reagált le. Ez jót tett a csapatnak, de csak az egyenlítésre futotta a vendégek erejéből az első félidőben.
 Fordulás után sem változott sokat a játék képe. Továbbra is A Vác irányított, a fehérváriak pedig sokszor bosszankodhattak a játékvezetői páros fura ítéletein, s ez felőrölte a vendégek erejét. Hétpercnyi fej-fej melletti játék után három góllal meglépett a Vác, majd egy sorrendezés után sikerült felzárkózni, sőt egyenlíteni. 27-27 után azonban megint megállt a tudomány, a fehérváriak ziccereket hibáztak, a végül 12 gólt termelő Trishchuk elfáradt, a hazai játékosok pedig jobban akarták a győzelmet. Az 57. percben Juhász hetest védett, és ez sorsdöntő volt, a Fehérép úgy sem tudott egyenlíteni, hogy az utolsó két percben emberfórban játszott, így a Vác megérdemelten nyert 32-31-re.

Váci NKSE – Fehérép-Alcoa FKC 32-31 (16-16)

Vác, 400 néző
 Vezette: Kisfalvi, Péli

Vác: Juhász, Sipeki (kapusok) – Orosz 4, Farkas 8, Veszeli 9/2, Ábrahám 2, Szilágyi 2, Orbán 6. Csere: Gyetván, Schmidt 1, Barján. Vezetőedző: Kenyeres József

FKC: Petróczi, Djeric, Szikora (kapusok) – Vaszari, Trishchuk 12/3, Siti 3, Nikolic 2, Bernataviciute 3, Kovács 1. Csere: Szegedi, Kamper 5/1, Lévai 1, Vijunaite 3. Vezetőedző: Sótonyi László

Kiállítások: 14 ill. 14 perc