-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Valósítsa meg vállalkozása hatékonyságát növelő ötleteit
Sokszor hallhatunk arról, hogy az egyre erősödő piaci versenyben kiugrási lehetőség a KKV-k számára az üzletmenet hatékonyságának javítása, a vállalkozói kultúra fejlesztése, illetve új piacok elérése lehet. De a megvalósítás során általában magukra maradnak a vállalkozások. A fejlesztések elindításában segítséget jelenthet a Vállalati Tanácsadás Program, amelyet az OTP Bank, az OTP Hungaro-Projekt Kft., a Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítvány, a Komárom-Esztergom Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvány és a Kereskedők és Vendéglátók Országos Érdekképviseleti Szövetsége alkotta konzorcium koordinál.
2012.07.24. 10:04 |
Sokszor hallhatunk mostanában arról, hogy az egyre erősödő piaci versenyben kiugrási lehetőség a KKV-k számára az üzletmenet hatékonyságának javítása, a vállalkozói kultúra fejlesztése, illetve új piacok elérése lehet. De a megvalósítás során általában magukra maradnak a vállalkozások. A fejlesztések elindításában segítséget jelenthet a Vállalati Tanácsadás Program, amelyet az OTP Bank Nyrt., az OTP Hungaro-Projekt Kft., a Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítvány (MVA), a Komárom-Esztergom Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvány (KEM-HVK) és a Kereskedők és Vendéglátók Országos Érdekképviseleti Szövetsége (KISOSZ) alkotta konzorcium koordinál. A projekt részleteiről Dr. Szabó Árpádot, az OTP Bank szakértőjét kérdeztük.
Miben rejlik a Vállalati Tanácsadás Program erőssége?
A Vállalati Tanácsadás Program segítségével növelhető a KKV-k versenyképessége és hatékonysága, mivel hozzáadott értéket jelentő szakmai tudás vonható be a vállalkozásba. Ehhez akár 50%-os mértékű vissza nem térítendő támogatás is igényelhető. A Közép-dunántúli régióban megvalósuló Vállalati Tanácsadás Programon keresztül pedig akár 3 hónap alatt hozzájuthatnak a lehívható támogatásokhoz a mikro-, kis- és középvállalkozások.
Milyen szakterületeken tudnak a vállalkozások támogatott tanácsadást igénybe venni?
A vállalkozások a következő 12 területen vehetnek igénybe tanácsadást: vállalati stratégia; szervezetfejlesztés; online megjelenés és e-kereskedelem; technológia és termékfejlesztés; marketing; közbeszerzés; pénzügy, adó, számvitel; horizontális célok; munkaügy és munkabiztonság; ügyvitel és adminisztráció; jog; valamint szakfordítás.
Támogatás csak írásos formában teljesített, egyedi megoldást alkalmazó tanácsadási tevékenység után adható. A tanácsadást akkreditált tanácsadók nyújthatják, akik a pályázati szakaszba is bevonhatóak, ezáltal gördülékenyebbé és gyorsabbá válhat a teljes folyamat. A tanácsadók ráadásul a különböző kötelező jelentések és dokumentációk elkészítésében, a pályázatok keretében előírt követelmények teljesítésében, illetve a támogatási források igényléséhez kapcsolódó pénzügyi beszámolók összeállításában is segítenek. Az akkreditált tanácsadók listája – melyektől megrendelheti a tanácsadási szolgáltatást – a www.tanacsadoakkreditacio.hu honlapon érhető el.
Mekkora támogatás nyerhető el a pályázaton?
A kisebb költségű projektmenedzsment-tanácsadástól a jelentősebb értékű stratégiai tanácsadásig sokféle szakértői szolgáltatás támogatására lehet pályázni. Az elnyerhető támogatás a projekt méretétől függ. 200.000 forint és 2.000.000 forint között 50%, a 2.000.000forint és 4.000.000forint közötti költségrészre 40%, míg a tanácsadói díj 4.000.000 forintot meghaladó hányada tekintetében 30% a sávosan számított, vissza nem térítendő támogatás mértéke. Az elnyerhető támogatás maximális összege 4 millió forint. A pályázók a tanácsadói díj önrészét saját forrásból, de akár banki forrásból is biztosíthatják.
Mi a biztosíték arra, hogy a legjobb tanácsadói szolgáltatáshoz jutnak a pályázók?
A programban részt vevő tanácsadókat a Magyar Gazdaságfejlesztési Központ versenyeztette majd akkreditálta, biztosítva ezzel a tanácsadói munka magas szakmai színvonalát. Az MVA a Helyi Vállalkozásfejlesztési Alapítványokkal és a KISOSZ-szal együttműködve sokat tett azért, hogy az igénybe vehető szolgáltatások köre és a pályázati rendszer a legnagyobb mértékben megfeleljen a vállalkozások igényeinek
Milyen forrásból valósul meg a projekt?
A Fejér, Komárom-Esztergom és Veszprém megyében megvalósuló projektre 377 millió forint értékű Európai Uniós forrás áll rendelkezésre.
Miként lehet pályázni a támogatásra?
Egy nagyon egyszerű és gyors eljárásban, az erre a célra kifejlesztett webes felületen lehet regisztrálni (a www.tanacsadastamogatas.hu/kdop címen), követve a honlapon található részletes útmutatást, majd elektronikus úton lehet beadni a pályázatokat is. A honlapot érdemes rendszeresen látogatni, hiszen egyebek közt nyomon követhető a beadott és az elbírált pályázatok száma is.
Hol lehet a pályázattal kapcsolatos bővebb felvilágosítást vagy segítséget kérni?
Az OTP Bank 30 kijelölt bankfiókja mellett a Helyi Vállalkozói Központok és a KISOSZ további 5 tanácsadói ponton biztosít átfogó tájékoztatási és ügyfélszolgálati lehetőséget a vállalkozások számára. A tanácsadói pontok listája a program honlapján érhető el: www.tanacsadastamogatas.hu/kdop