-
Újra áll a maroshegyi kereszt
Lehet-e annál valódibb húsvéti ünnep, hogy egy balesetben megrongálódott kereszt helyére közösségi és önkormányzati összefogással újra feszületet állítanak? A maroshegyi Szilvamag és a Nagyváradi utca találkozásánál erre az ünnepre gyűltek össze nagycsütörtökön a környék lakói, valamint Székesfehérvár vezetői és a körzet önkormányzati képviselője.
2025.04.17. -
Óvodai beiratkozás 2025.
Április 28-án (hétfőn), április 29-én (kedden) és április 30-án (szerdán) lesz az óvodai beiratkozás a 2025/2026-os nevelési évre Székesfehérváron, az önkormányzati fenntartású intézményekben. Ezt megelőzően nyílt napokra is várják a kicsiket és szüleiket. Azokat a gyerekeket kell beíratni, akik 2025. augusztus 31-ig betöltik a harmadik életévüket.
2025.04.17. -
Klebersberg Kuno a Helytörténeti estékben
Klebersberg Kuno Székesfehérvárra gyakorolt munkásságával folytatódott a Helytörténeti esték című programsorozat az Aranybulla Könyvtárban.
2025.04.18. -
Keresztszentelés Maroshegyen
Egy sajnálatos baleset következtében sérült meg tavaly az 1900-as évek elején emelt emlékmű Maroshegyen. A megújult keresztet nagycsütörtökön szentelték meg.
2025.04.18.
Városszerte megemlékeztek a diákok az 56-os forradalom és szabadságharcról

A hagyományoknak megfelelően az Ötvenhatosok terén álló emlékműnél is koszorúztak kedden.
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumában az iskola egykori diákjára, az 1956-ban hősi halált halt Bartók Józsefre emlékeztek kedden. A koszorúzáson az oktatási intézmény mellett részt vett Bartók László, az ’56-os hős unokaöccse, Békési Ferencné és Patik Ferenc önkormányzati képviselők, Wilmek Tibor, a Fejér Vármegyei Közgyűlés alelnöke, valamint a Történelmi Vitézi Rend képviselői is.

Kedden délelőtt az Ötvenhatosok terén álló emlékműnél Patik Ferenc önkormányzati képviselő és dr. Szabó Tibor, a Fejér Vármegyei Közgyűlés alelnöke helyezte el az emlékezés koszorúját.
A Zichy ligetben, Keszei István költő emléktáblájánál Lehrner Zsolt alpolgármester és dr. Szabó Tibor, a Fejér Vármegyei Közgyűlés alelnöke hajtott fejet, majd helyezte el az emlékezés koszorúját.
A keddi ünnepségek sorát a Magyar Király Szálló (Mercure Hotel Magyar Király) ’56-os emléktáblájánál tartott megemlékezés zárta. Itt Róth Péter alpolgármester, dr. Molnár Krisztián vármegyei közgyűlési elnök, Balsay István egykori polgármester, valamint a Ciszterci Szent István Gimnázium nevében Orosz Ágoston igazgató és Brückner Ákos Előd spirituális vezető néma főhajtással emlékezett meg a hősökről.
Székesfehérvár hagyományosan ünnepi előadással emlékezik az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseire és áldozataira. Október 23-án, szerdán 10 órakor a Városház téren kezdődik az Emlékezők című előadás, amelyen – Nagy Judit rendezésében – a Vasvári Diákszínpad és a Szabad Színház művészei közös produkcióban mutatják be Urbán Péter Az utolsó őrség című drámáját.