Véget ért a Fejér Megyei Diáknapok - a Hermanné lett a Fesztiváldíj

A leghangulatosabb produkciókat bemutató gálaműsorral fejeződött be az idei Fejér Megyei Diáknapok. A háromnapos rendezvényen 12 kategóriában minősülhettek a megye legtehetségesebb fiataljai. A Fesztiváldíjat 2019-ben a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI nyerte.
2019.04.14. 21:31 |
Véget ért a Fejér Megyei Diáknapok - a Hermanné lett a Fesztiváldíj

Idén újra Székesfehérvár adott otthont a Fejér Megyei Diáknapok programjainak, ahol a három nap alatt közel 500 produkciót értékelt a zsűri. A hat évtizedes hagyománnyal rendelkező megyei középiskolai seregszemlére ezúttal is 12 kategóriában nevezhettek a diákok.

Ahogy minden évben, így most is teltházas gálaműsorral zárult az esemény. A Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház színháztermében tizenhárom plusz egy produkció kapott lehetőséget, hogy újra bemutatkozzon. Fellépett a Teleki Blanka Gimnázium Fiúkara, a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI Vegyeskara, a The Crowd és a Vasvári Diákszínpad. Verset mondott Ferenczy-Nagy Boglárka, Kiss Viktória és Roa-Zamora Dorothy Carmen. Könnyűzenei kategóriában Balla Benedek és Matern Vanda álltak mikrofon elé. A népdal-népzene-néptánc kategóriát Marton János Márton, illetve a Nefelejcs képviselték, zenéltek még a Fafúvosok. A gálát a Sótájm kategóriában indult Halasi Dávid tánca után egy ráadásprodukció zárta. A Vasvári Diákszínpad Gesztus csoportja Dés László: Mi vagyunk a Grund című számával lépett színpadra, nem mindennapi formában, ugyanis a produkció alatt a csapat jelnyelven is előadta a dalt, melynek utolsó versszakához a gála összes fellépője csatlakozott.

A gálaműsoron a Diáknapok résztvevőit Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte, aki elmondta, mindig nagy öröm, amikor Székesfehérvár adhat otthont a nagy népszerűségnek örvendő kulturális diákrendezvénynek. Hangsúlyozta, hogy idén is sikeres napokon vannak túl, ahol közel ezer tehetséges megyei diák mutathatta meg magát.

A vasárnapi záróakkordon a fiatalok dr. László Borbálától, a Dunaújvárosi Polgármesteri Hivatal Humán Szolgáltatási Osztályának vezetőjétől és Mészáros Attilától, Székesfehérvár alpolgármesterétől vehették át díjaikat. Gazdára talált Viola, a Fejér Megyei Diáknapok kabalaállata, akit a fesztivál Közönségdíjasai, a The Crowd lányai vihettek haza. A Fejér Megyei Önkormányzat Nagydíját a kápolnásnyéki Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Gimnázium és AMI nyerte, míg Dunaújváros Megyei Jogú Város Nagydíja a Széchenyi István Gimnázium és Kollégiumé, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának Nagydíja pedig a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnáziumé lett. 2019-ben a Fesztiváldíjat a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI nyerte, akik a Tópartival együtt, díjuk mellé egy-egy Diáknapok logóval ellátott kanapéval is gazdagodtak.

Kategóriadíjban részesültek:

1. SZÓLÓÉNEK, TÁRSASÉNEK, KÓRUS: Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI vegyeskara (Székesfehérvár)

2. VERS- ÉS PRÓZAMONDÁS: Csengey Márton (Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola, Székesfehérvár)

3. DIÁKSZÍNPAD: TEDI 2.0 (Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola, Székesfehérvár)

4. KÖNNYŰZENE: Dzanesz Brothers/MR. BIG (Hang-Szín-Tér Művészeti Szakgimnázium, Bodajk)

5. NÉPDAL – NÉPZENE – NÉPTÁNC: Pengető Citerazenekar (Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI, Székesfehérvár)

6. KOMOLYZENE – SZÓLÓHANGSZER – KAMARAZENE: Fafúvósokk (Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI, Székesfehérvár)

7. SÓTÁJM: The Crowd (Székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium)

8. KÉPZŐ-, NÉP- ÉS IPARMŰVÉSZET: Horváth Judit, Kovács Kinga, Sántha Amanda Nóra (Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium, Székesfehérvár)

9. HONISMERET: Balogh-Vadász Barnabás (Kodolányi János Gimnázium és Szakgimnázium, Székesfehérvár)

10. IRODALOM-, VERS- ÉS PRÓZAÍRÁS: Ferenczy-Nagy Boglárka (Székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium)

11. FOTÓ, FILM ÉS VIZUÁLIS MŰFAJOK: Lagó Liliána (Székesfehérvári József Attila Középiskolai Kollégium Nemes Nagy Ágnes Kollégiuma)

12. MÉDIAKOMMUNIKÁCIÓ: Somos Nóra (Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium, Székesfehérvár)

Különdíjban részesültek:

1. SZÓLÓÉNEK, TÁRSASÉNEK, KÓRUS: Székesfehérvári Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI 10. osztályos kamara leánykara

2. VERS- ÉS PRÓZAMONDÁS: Németh Viktória (Kodolányi János Gimnázium és Szakgimnázium, Székesfehérvár)

3. DIÁKSZÍNPAD: Színpadka (Kodolányi János Gimnázium és Szakgimnázium, Székesfehérvár)

4. KÖNNYŰZENE: Papp Rebeka (Gorsium Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium, Székesfehérvár)

5. NÉPDAL – NÉPZENE – NÉPTÁNC: Marton János Márton (Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium, Székesfehérvár)

6 KOMOLYZENE – SZÓLÓHANGSZER – KAMARAZENE: Verő Johanna (Székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium)

7. SÓTÁJM: Halasi Dávid (Gorsium Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium, Székesfehérvár)

8. KÉPZŐ-, NÉP- ÉS IPARMŰVÉSZET: Gelsei Lilla Anita (Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium, Székesfehérvár)

9. HONISMERET: Romhányi Blanka Zoé (Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium, Székesfehérvár)

10. IRODALOM, VERS- ÉS PRÓZAÍRÁS: Bódog Bálint (Kodolányi János Gimnázium és Szakgimnázium, Székesfehérvár)

11. FOTÓ, FILM ÉS VIZUÁLIS MŰFAJOK: Gasparovszky Tibor (Pannon Oktatási Központ Gimnázium, Szakgimnázium, Szakközépiskola és Általános Iskola, Dunaújváros)

12. MÉDIAKOMMUNIKÁCIÓ: Molnár Anna (Székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium)

Fehérvári színes

  1. A száműzetés öröksége

    Az Olvasóterem a Központi Könyvtár zárva tartása alatt is látogatható, és hétfőtől nem csak a könyvekért, folyóiratokért, hanem a Brazil Nagykövetség fotókiállításáért is érdemes felkeresni a Bartók Béla téren. A Száműzetés öröksége című tárlat olyan a II. világháború alatt Brazíliába menekült európaiakat mutat be, akik kiemelkedőt alkottak Brazíliában a művészetek vagy a tudomány területén.

    2024.07.17.
  2. Csicsergő a Felsővárosban

    A 0–3 éves korosztálynak szól a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ Csicsergő foglalkozása, amely minden hónap harmadik szerdáján hívja a családokat zenés, játékos tornára a Felsővárosi Közösségi Házba. A foglalkozások ára 1200 forint, az alkalmakra előzetesen regisztrálni kell.

    2024.07.17.
  3. Kertlátogatás csütörtökön

    „Nagy örömünkre szolgál, hogy saját magunk által termesztett, egészséges élelmiszer kerülhet az asztalunkra. Gyermekeink láthatják az egész folyamatot, ahogy a magból zöldség, gyümölcs terem.” – vallják a Tündök – Családi kisgazdaság megálmodói, akik július 18-án, csütörtökön kinyitják a kertkaput az érdeklődők előtt.

    2024.07.16.
  4. Sóstó fölött az ég

     A kánikulában is érdemes egy sétát tenni a Sóstó Természetvédelmi Területen, ahol a víz közelsége és a fák is enyhülést adnak a forró nyári napokon. Emellett hirdetnek szervezett túrákat és zajlanak a Vadvasárnapok is.

    2024.07.16.