Vegyes vállalatba szervezi televízió gyártó üzletágát a Philips

A társaság 138 millió eurós nettó nyereséget ért el a januártól márciusig terjedő időszakban, ami 31 százalékkal kevesebb, mint az előző év hasonló időszakában. A vállat a magyarországi gyártással kapcsolatban közölte, a székesfehérvári üzem a Philips jelentős tv-gyártóbázisa, azonban a bejelentés jelenlegi szakaszában arról nem tudnak nyilatkozni, hogy ez hogyan befolyásolja itteni tevékenységüket.
2011.04.19. 09:15 |
A társaság 138 millió eurós nettó nyereséget ért el a januártól márciusig terjedő időszakban, ami 31 százalékkal kevesebb, mint az előző év hasonló időszakában. A Reuters brit hírügynökség által megkérdezett elemzők csupán 9,5 százalékos csökkenésre, 161 millió eurós nyereségre számítottak. A Philips bejelentette azt is, hogy vegyes vállalatba szervezi televízió gyártó üzletágát.
 
A vállat a magyarországi gyártással kapcsolatban közölte, a székesfehérvári üzem a Philips jelentős tv-gyártóbázisa, azonban a bejelentés jelenlegi szakaszában arról nem tudnak nyilatkozni, hogy ez hogyan befolyásolja itteni tevékenységüket.
 
A Philips vezérigazgatója, Frans van Houten, aki a hónap elején vette át a vállalat irányítását úgy nyilatkozott: a televízió gyártó részleg helyzetének megoldása a legfontosabb feladat volt az elmúlt időszakban. Kiszervezése lehetővé teszi, hogy a vállalat jobban összpontosítson a jövedelmezőbb egészségügyi és szórakoztatóipari szektorokra.
 
 A vállalat televízió gyártását a számítógép-monitorokat gyártó TPV-vel közös vegyesvállalatba szervezi. Az új vállalat 70 százalékos tulajdonosa a TPV lesz, míg a fennmaradó 30 százalékos részvénycsomag a Philipsnél marad. A Philips hat év után lehívható opciós joggal rendelkezik részvénycsomagjának értékesítésére.
 
A vállalat Magyarországon Székesfehérváron 3D-és televíziókat, míg Tamásiban LED-es világítótesteket állít elő. A társaság 2010. októberi közlése szerint a két gyárban és a központban átlagosan 2.000-2.500 alkalmazottat foglalkoztatnak, de csúcsszezonban akár 3.000 embernek is adnak munkát. A 3D-és televíziókból tavaly 400-500 ezret állítottak elő. A televíziókhoz magyar alkatrészeket is vesznek, amik értékben átlagosan 30-35 százalékot tesznek ki.

Gazdaság

  1. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  2. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.
  3. Fiatal Vállalkozók Hete

    A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.

    2024.11.15.
  4. Négymilliárdból épült új üzem

    Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.

    2024.11.04.