-
Használt autót Fehérvárról
Az egyik legnépszerűbb magyar használtautó-portál összegyűjtötte a 2024-es esztendő legjeit. ezekből kiderült, hogy a legtöbb autóhirdetést az idén - mintegy 36 ezret - Székesfehérváron adták fel.
2024.12.19. -
Kyndryl munkavállalói élmény
A Kyndryl a világ legnagyobb IT infrastruktúra-szolgáltatója Magyarországon elnyerte a Great Place To Work® minősítést™. A rangos elismerés kizárólag azon alapul, hogy a jelenlegi munkatársak mit mondanak a Kyndrylnél szerzett tapasztalataikról. A Great Place To Work® a munkahelyi kultúra, a munkavállalói élmény és a vezetői magatartás globális elismerése, amely bizonyítottan piacvezető bevételt, a munkavállalók megtartását és fokozott mértékű innovációt eredményez.
2024.12.16. -
Videoton évzáró
A Videoton vállalatcsoport idei nettó árbevétele 300 milliárd forint körül alakulhat - jelentette be a cégcsoport elnök-vezérigazgatója pénteki évzáró ünnepségükön. Széles Gábor elmondta, hogy árbevételük valamelyest csökkent az előző évhez képest. Legutóbb a 2009-es gazdasági válság évében volt némi csökkenés a korábbi üzleti év árbevételéhez képest - jegyezte meg.
2024.12.13. -
Székesfehérvár Gazdaságáért
Ünnepélyes keretek között adták át a „Székesfehérvár Gazdaságáért” díjat kedden este a Hiemer-házban. A 2024-es esztendő díjazottja Kis István, a Harman Becker Kft. korábbi ügyvezető igazgatója. A szakmájában elismert, köztiszteletben álló szakember Székesfehérvár gazdasági fejlődésének előmozdítása érdekében végzett kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként vehette át az elismerést.
2024.12.04.
Verseny, játék, mérnöki munka – elkezdődött a 24 órás országos techverseny
A „Junior Engineers Camp – HARMAN Hackathon” nevű versenyt a Harman Becker Kft., az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara és Székesfehérvár Önkormányzata hirdette meg 9-13. évfolyamos középiskolás csapatok számára.
A fiatalokat elsőként dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte. Mint mondta, a Harmannak és a városnak nagyon szoros és erős a kapcsolata, a cég Székesfehérvár legnagyobb adófizetője és foglalkoztatója. Emellett a Harman az Óbudai Egyetem stratégiai partnere, tanszéket működtet az egyetemmel közösen és meghatározó a duális képzésben. Ehhez kapcsolódva jött az ötlet, hogy egy versennyel szólítsák meg a középiskolásokat, és megnyerjék őket arra, hogy a bennük lévő tehetséget műszaki irányba kamatoztassák, válasszák az Óbudai Egyetem fehérvári karát és a duális képzést.
Kis István, a Harman Becker Kft. ügyvezető igazgatója arról beszélt, hogy körülbelül hat-hét évvel ezelőtt a duális oktatási formával elkezdték az utánpótlás-képzést. Szükség van ugyanis arra, hogy a fiatalok minél korábban és minél közelebbről megismerjék az iparban zajló folyamatokat és változásokat, melyek a későbbiekben az ő munkájukat is érinthetik. Mint mondta, nagyra becsüli a résztvevőket, hiszen az érték maga az ember, aki szellemi erejével, a környezetére egyre inkább odafigyelve, fenntartható módon fogja a termékeket és a technológiákat fejleszteni. Ebben az 1950-es, ’60-as években születetteknek az a felelősségük, hogy utat mutassanak és támogassák a mai fiatalokat.
Székesfehérvár kivételes szimbiózisban él az Óbudai Egyetemmel és az ipari partnerekkel. A verseny mintaértékű példája az együttműködésnek – hangsúlyozta köszöntőjében Prof. Dr. Molnár András, az Óbudai Egyetem általános rektorhelyettese. Hozzátette, az iparban elsősorban nem az akadémiai, hanem a gyakorlati tudásra van szükség, ezért a játékos, gyakorlatorientált oktatás a leghatékonyabb. „Érezzétek át, hogy milyen dolog valamit megtudni, arra választ adni, egy gépet megépíteni, majd megtapasztalni, hogy az az enyém és tőlem működik. Ennél jobb érzés nem nagyon van!” – hangsúlyozta a rektorhelyettes.
A köszöntőket követően a csapatok röviden bemutatkoztak a színpadon, majd megkapták a feladatot: egy intelligens és érző hangrendszert kell megtervezniük és kifejleszteniük, mellyel el kell érniük az ember és a különböző műszaki eszközök optimális teljesítményét. A rendszer prototípusát ki kell nyomtatniuk 3D-s nyomtatóval. A fiatalok nagyon sok műszaki eszközt, alkatrészeket, szenzorokat kaptak a munkához. Emellett rendelkezésükre áll a mérnökökből és egyetemi oktatókból álló Bölcsek Tanácsa, amely folyamatosan tudja szakmailag segíteni a diákokat.
A techverseny résztvevői folyamatosan dolgoznak, az idejüket maguk osztják be, lesz ötletfejlesztés, tervezés és végül prototípusgyártás. Ételt, italt és igény szerint pihenési lehetőséget biztosítanak számukra. A legeredményesebb csapat különdíjként londoni tanulmányutat nyer, emellett minden résztvevő kap értékes ajándékokat, Harman prémium termékeket. Az eredményhirdetést szombaton kora délután tartják.