Versenyképességi szerződés a helyi vállalkozásokért

Versenyképességi szerződést írt alá Radetzky Jenő, a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, és Cser-Palkovics András országgyűlési képviselő, polgármester-jelölt. Ebben olyan vállalások szerepelnek, mint a helyi vállalkozások védelme, a versenyképes helyi adórendszer megteremtése, a foglalkoztatás növelése vagy éppen az idegenforgalom, a sport- és egészségturizmus fejlesztése.
2010.09.29. 09:46 |
Versenyképességi szerződést írt alá Radetzky Jenő, a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, és Cser-Palkovics András országgyűlési képviselő, polgármester-jelölt. Ebben olyan vállalások szerepelnek, mint a helyi vállalkozások védelme, a versenyképes helyi adórendszer megteremtése, a foglalkoztatás növelése vagy éppen az idegenforgalom, a sport- és egészségturizmus fejlesztése.  
 
 
 
Fejér megyében - ahol a városnak és agglomerációjának meghatározó szerepe van - korábban a GDP évről évre nőtt, töréspontot a világgazdasági válság okozott. Az elmúlt évtizedben Székesfehérvár és vonzáskörzete kiemelkedő adótermelő képességével különleges helyzetbe került. Az adóbevételek folyamatosan emelkedtek, az iparűzési adó a válság előtt 11,2 milliárd forintot tett ki, de a válság időszakában is elérte a 9,3 milliárdot. Ugyanakkor a fejlődés az elmúlt években - már a válság előtt is - megtorpant. A vállalkozók az újabb lendületvételhez egy sor területen látnak szükségesnek változásokat, s ezeket fogalmazták meg a versenyképességi szerződésben.
 
Ezek sorában szerepel egyebek között egyfajta lobbi erő és kapcsolati tőke kiépítése a helyi vállalkozásokért; a helyi adórendszer, a lokális rendeletek/adórendeletek áttekintése; a szakképzés-oktatás (általános iskola, középfokú- és szakképzés) rendszerének/ intézményrendszerének felülvizsgálata (figyelemmel az állami szerepvállalásra is). Egyébként a javaslatok között számos további olyan is olvasható, amely országos szinten is igényként jelentkezik. Például, hogy a közbeszerzési tenderek kiírásakor biztosítsanak hangsúlyosabb részvételi lehetőséget a helyi vállalkozások számára. Szükségesnek mondja a dokumentum a város infrastrukturális fejlesztését; s persze a helyi gazdaság szerkezetváltását, nagy hangsúllyal a zöldenergiára és háttériparára, az informatikára, illetve a sport- és egészségturizmusra.

Gazdaság

  1. Kutatók éjszakája 43 programmal

    Immár egy évtizede, minden szeptemberben megnyitják kapuikat az európai kutatólaborok, hogy megmutassák, a tudomány nem egy „elefántcsonttoronyban” művelt, magányos tevékenység, hanem egy izgalmas lehetőségeket kínáló, szorgalommal bárki számára elérhető hivatás.

    2024.09.24.
  2. Kedden állásbörze

    Az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara immár harmadik alkalommal ad helyet az egyetem állásbörzéjének, amelyre az egyetemistákon túl a régió minden álláskeresőjét szeretettel várják kedden 10 órától. A kiállítók között számos nagyfoglalkoztató ajánlataival is megismerkedhetnek az érdeklődők.

    2024.09.23.
  3. Pályaválasztás előtt

    Tizenhét pályaválasztás előtt álló, saját családjuk nélkül nevelkedő tini vett részt a székesfehérvári Grundfos Magyarország Gyártó Kft által szervezett pályaválasztási programon. A „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület által támogatott gyerekeket Udvar Csaba ügyvezető várta a fehérvári gyárban.

    2024.09.12.
  4. Harman Hackathon harmadszor

    Harmadik alkalommal hirdeti meg az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar, a Harman Becker Kft. és Székesfehérvár Önkormányzata a „Junior Engineers Camp – HARMAN Hackathon” ötlet- és prototípusfejlesztő versenyt. A középiskolások és egyetemisták alkotta csapatok október 18-ig, egy kisfilm elkészítésével nevezhetnek a selejtezőbe, ahonnan hat középiskolai és nyolc egyetemi csapat jut a november 15-én kezdődő 24 órás döntőbe.

    2024.09.12.