Zsigovics Natália 13. helye az atléták junior Világbajnokságán

Az atléták Lengyelországban zajló junior Világbajnokságán remekelt az ARAK futója Zsigovics Natália. A nemrég még felnőtt Európa Kupán szereplő fiatal atléta a 400 méteres síkfutás előfutamai alkalmával 54.67-el jutott a legjobb 24 közé. A középdöntő második futamában a fehérvári futó a 4. helyen - kiváló eredménnyel - 54.15-ös egyéni csúccsal ért célba.
2008.07.09. 23:33 |
 Az atléták Lengyelországban zajló junior Világbajnokságán remekelt az ARAK futója Zsigovics Natália. A nemrég még felnőtt Európa Kupán szereplő fiatal atléta a 400 méteres síkfutás előfutamai alkalmával 54.67-el jutott a legjobb 24 közé.

A második előfutamban a kilences pályán induló Zsigovics a harmadik helyen ért célba, így a többi futam eredményétől függetlenül lépett tovább. Egyébként Nati ideje a 12. legjobb volt, amit a szerdai középdöntőben javíthatott tovább.

A középdöntő második futamban a hatos pályán induló Nati a 4. helyen - kiváló eredménnyel - 54.15-ös egyéni csúccsal ért célba. A döntőbe jutás álom maradt a még ifjúsági korú versenyző számára, de remélhetőleg csak a jövő évi Junior Európa bajnokságig. Az élete legjobbját nyújtó ARAK-os futó azonos eredménnyel a 13. helyen zárt. A 400 méter döntőjébe a három középfutamból nyolcan kvalifikálhatták magukat.