-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
Ünnepség az Adventi Udvarban
A Püspöki Palota udvarán hagyományosan meggyújtották az adventi koszorú negyedik gyertyáját, amely a szeretet fényét szimbolizálja.
2024.12.23. -
Kézműves vásár a Jancsárkertben
Az utolsó ajándékok beszerzése mellett lehetőség volt a legkisebbeknek kézműveskedni, és minden látogatót megvendégeltek egy bögre teával, kávéval, süteménnyel.
2024.12.23.
VIII. Honvédfesztivál – megelevenedett a 169 évvel ezelőtti Pákozdi csata
Térzenével, a Honvéd Szakszervezet 3. meghívásos babgulyás-főző versenyének megnyitójával, a Magyar Honvédség Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar műsorával valamint a Katonai Hagyományőrző Egyesületek Országos Szövetsége résztvevő csoportjainak felvonulásával és sorakozójával kezdődtek a szombati „Csatatéri sokadalom” rendezvényei a Nemzeti Emlékhelyen.
Székesfehérvár Önkormányzata nevében Deák Lajosné koszorúzott
A résztvevők katonai tiszteletadás mellett megkoszorúzták az 1848. szeptember 29-i pákozd-sukorói csata emlékművét.
A Honvédfesztivál első napján az I. András király Lovagrend, a Magyar Királyi Kardforgatók Rendje és a Magyar Királyi 3. Szent István Honvéd Gyalogezred várta harci bemutatókkal és hadtörténelmi ismeretterjesztő előadásokkal az érdeklődőket. Napközben a Bella Italia Múzeum és Bödő Viktória fotóművész kiállítása, haditechnikai és tűzoltó bemutató, a Magyar Védelemipari Szövetség technikai bemutatója, a Fehérvári Huszárok Egyesülete, a Magyar Tartalékosok Szövetsége Hagyományőrző Tagozata, a Magyar Honvédség Felderítő Baráti Kör statikus bemutatói, a Bátorság Iskolája, az Apródképző játékos versenyei, BakaLand, Raptor lövészet és Miskahuszár öntés várta az érdeklődőket. Délután 250 ifjú nemzetőr és a résztvevő hagyományőrző egyesületek részvételével bemutatták a csatát, amelynek kommentátora Dr. Hermann Róbert, a Hadtörténeti Múzeum parancsnokhelyettese volt. Az eseményen részt vettek Dr. Kovács Béla Sándor és Viza Attila önkormányzati képviselők is.
A VIII. Honvédfesztivál további programjai:
Szeptember 24. (vasárnap) – CSALÁDI NAP
Különleges programokkal várják a kicsiket és nagyokat, különösen a családokat, melyek idősebb tagjaira, mint a katona emlékek átadóira is számítanak.
Szeptember 25. (hétfő) – HONVÉDELMI CSAPATVERSENY
Általános iskolások honvédelmi csapatversenyére kerül sor, majd azt követően a hagyományszerűen megrendezésre kerülő Számháború programmal folytatódik a hét, továbbá elmaradhatatlan a programból a haditorna is.
Szeptember 26. (kedd) – SZÁMHÁBORÚ
Évek óta a Honvédfesztivál állandó és népszerű programja a pákozdi Mészeg-hegyen. A klasszikus játék modern elemekkel kiegészített változatát 10 és 16 év közötti tanulókból álló iskolai csoportok vívják.
Szeptember 27. (szerda) – „KÉSZ A CSATÁRA A SEREG”
Ifjúsági Honvédelmi Nap a Katonai Emlékparkban.
Szeptember 28. (csütörtök) – HAZAFIASSÁG ISKOLÁJA NEVELÉSI KONFERENCIA
Az eddig közel húszezer diáknak programot biztosító Hazafiság Iskolájához kapcsolódóan hazafias, honvédelmi nevelési konferencia kerül megrendezésre Székesfehérváron.
Szeptember 29. (péntek) – A SZÁRAZFÖLDI HADERŐNEM NAPJA
10.00: Megemlékezés Dr. Gyuricza Béla emléktáblájánál
11.00: Koszorúzási ünnepség a csata emlékművénél
Megemlékezéssel zárják az egész heti programokat a Katonai Emlékpark Pákozd – Nemzeti Emlékhelyen az 1848. szeptember 29-i pákozd-sukorói csata 169. évfordulójának tiszteletére. E napon 14 órakor avatja fel Dr. Benkő Tibor, vezérezredes, Honvéd Vezérkari főnök Pákozd határában Rohonczy István szöbrászművész alkotását, „Miskahuszár” szobrát. A maga nemében egyedülálló, 12,5 méter magas alkotás 100 tonna. A monumentális szobor Pákozdon, az M7-es autópálya mellett, az úgynevezett Bogárhalmon áll, ott, ahol a mondák szerint Jellasics horvát bán és császári-királyi táborszernagy állt 1848 szeptemberében.