-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
A 74 éve hősi halált a fehérvári kadétokra emlékeztek a Gyergyó emlékparkban
1944. szeptember 7-e szomorú nap Magyarország történelmében. 1944. szeptember 7-én hajnalban a székesfehérvári Magyar Királyi 3. Szent István Gyalogezred 159 hazát védő katonája vesztette életét a Gac-oldalban egy szovjet előőrs betörése nyomán. A gyergyói emberek a hősöket két tömegsírba temették. 1990-ig nem volt szabad megemlékezni róluk, de mindig voltak bátor emberek, akik gondoskodtak arról, hogy halottak napján gyertya égjen a hős katonák nyughelyén. 1990 után gyergyóiak és székesfehérváriak közösen, szabadon emlékeznek meg róluk. 2014-ben társadalmi összefogással emlékparkot alakítottak ki Székesfehérváron a Királysor és a Géza utca kereszteződésénél annak a 159, a második világháborúban elesett fehérvári katonának az emlékére, aki Gyergyószentmiklós határában vesztették életüket.
Gyergyószentmiklós városa képviseletében Pál Levente menedzser mondott emlékező beszédet. „Az évek múlása nem mosta el az emlékezetet, hanem az évforduló a figyelmeztetés erejével hatott. Azóta évről évre emlékezni, fejet hajtani gyűlünk össze Székesfehérvár katonái előtt – ahogyan azt tenni fogjuk szeptember 7-én Gyergyószentmiklóson.” – fejezte ki, és a hősök előtt mondott köszönetet az elszánt tenniakarásért, amivel védeni indultak az országot.
A megemlékezés végén a résztvevők megkoszorúzták a 2014-ben felavatott emlékkövet. Az ünnepségen részt vett Deák Lajosné, a rendezvény főszervezője, a határon túli magyarokkal kapcsolatos ügyek tanácsnoka, a terület önkormányzati képviselője, Juhász László és Viza Attila önkormányzati képviselők, valamint Gyergyószentmiklósról Antal Szabolcs, továbbá a megye, a város, a történelmi egyházak, a fegyveres és rendvédelmi szervek, valamint az intézmények és a civil szervezetek képviselői és a szervező Honvédség és Társadalom Baráti Kör Székesfehérvári Szervezetének képviselői.