-
Beszélgetés Végh Annamáriával
Konzekvens várospolitikát folytatva minden olyan javaslatot megszavaz majd a közgyűlésben, amely valóban a fehérváriak életét teszi jobbá – ígéri Végh Annamária. A Mi Hazánk képviselője valódi sikernek érzi, hogy a közlekedési tanácsnoki poszton túl két belsős és külsős bizottsági helyet is kapott mozgalmuk.
2024.12.18. -
Beszélgetés Sándor Barbarával
Sándor Barbara, a Fehérvárért Közösen választási szövetség önkormányzati képviselője első alkalommal került be Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlésébe. A 33 éves közgazdász négy idegen nyelven beszél, Finnországban is tanult, így első kézből tapasztalta a világ egyik legjobb oktatási rendszerét. Szívügye a környezetvédelem mellett a fiatalokat segítő bérlakásprogram.
2024.12.17. -
Célunk nem a vicckampány
Az új székesfehérvári képviselőtestület talán „legszínesebb” egyénisége Fenekes Roland, akiről sokan az aszfaltfestések és a buszmegállóépítések kapcsán hallottak. A Magyar Kétfarkú Kutyapárt önkormányzati képviselője mostantól azonban vagyongazdálkodási tanácsnokként konkrét javaslatokkal is próbál segíteni Fehérvár szépülésében.
2024.12.16. -
A demokráciát együtt csináljuk!
Dr. Pásztor Eszter 2024 nyarán, az önkormányzati választások után első alkalommal lett tagja Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlésének. A fiatal gyógyszerész, aki három kislányt nevel, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt képviselőjeként, listáról került a testületbe. Munkája során a helyi sajátosságoknak megfelelően szeretné megvalósítani az önkormányzatnál a közösségi költségvetés gyakorlatát, és változást szeretne elérni a fiatalok szórakozási lehetőségeinek bővítése terén is.
2024.12.13.
A hiteles zenész, aki példaképe a jövő generációjának – interjú Drahos Bélával
Nyolc évesen többnyire a foci érdekli a fiúkat, téged a zene foglalkoztatott…
Egy négy gyerekes családba születtem negyedikként, a testvéreim zeneiskolában tanultak, amikor pólyásként belém ívódott a zene. Később zongoráztam, hegedültem, ami nem volt egyszerű, balkezesként át is kellett húrozni nekem, majd egy csodálatos házaspárnak köszönhetően jött a fuvola nyolc évesen. Érdekes volt a kezdet, Kaposváron azt mondták a kísérőmnek, ne tessen ficegni, 14-15 évesen kezdenek el fuvolázni a gyerekek…de nekem sikerült, azóta is mindennap kezemben van a hangszer.
Nyolc évesen kezdett fuvolázni, ma Székesfehérvár Díszpolgára.
1966-ban a Kaposvári Szimfonikus Zenekar tagja voltál, 1967-től a Kaposvári Csiky Gergely Színház első fuvolása voltál. 1971-ben elnyerted a Concertino Praha 71 nemzetközi zenei verseny első díját, '72-ben a Magyar Televízió Fuvolaversenyének fődíját, '73-ban Pozsonyban az UNESCO nagydíját…
Érdekes volt ez a prágai verseny, a világ 140 országából 500 fuvolistának a felvételét hallgatták meg, tehát nem is láttak bennünket, így nyertem el a nemzetközi zsűri díját.
Szólistaként, kamarazenészként és zenekari tagként számos koncertet adtál a világ legrangosabb koncerttermeiben, így a londoni Barbican Centerben, a New York-i Carnegie Hallban, a tokioi Suntory Hallban, a Moszkvai Konzervatóriumban, a müncheni Hercules Saalban, a salzburgi Festspielhausban, a Berlini Filmarmóniában. 1988-ban a New Zealand Symphony Orchestra szólistájaként Új-Zélandon vendégszerepeltél, majd szólóesteket adtál Berlinben és Párizsban. 1990-ban Mozart összes fuvolaversenyét lemezre vetted… majd Beethoven és Haydn összes szimfóniáját…
Engem mindig foglalkoztatott, hogy miként lehet a mába átformálni, picit átértékelni a hangokat, az egykori dallamokat…az előadóművész feladata, hogy minden pillanatában újat alkosson, s Kistétényi Melinda után már tudom, hogy színe is van a zenének…amúgy mondom is a növendékeimnek, hogy húsz másodpercetek van, hogy megnyerjétek a közönséget, hogy ha köhögnie kell a hallgatónak, se nyúljon a cukorkához…
1991-ben beiratkoztál Karl Österreicher mesterkurzusára Bécsben, és bíztatására még ebben az évben bemutatkoztál a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara élén, majd az Állami Hangversenyzenekart dirigáltad Eisenstadtban. Közben a Kaposvári Szimfonikus Zenekar vezető karnagya lettél, 1993-ban a Magyar Állami Hangversenyzenekar szólófuvolistája és ezzel a zenekarral karmesterként Angliában, Németországban és Ausztriában turnézol. Hogyan jött az életedbe Kobajashi Ken-Ichiro?
Karmesterséget tanultam Bécsben 1989-ben, több százan voltunk, nehéz szakma, a karmester kicsit közlekedési rendőr is…arra emlékszem, hogy soha semmit nem lehetett másként csinálni, mint a mester. Egyszer Dvorak Újvilág szimfóniáját másként értelmeztem, úgy éreztem, hogy ki kell bontakoznom, nos, ő megorrolt erre, de később elfogadott. Hihetetlenül felemelő érzés tízezer embernek játszani, de hatalmas felelősség is…nagyszerű érzés volt Domingóval Tokióban találkozni, egy olyan helyen, ahol nemzetek zenészei találkoztak.
Mit vázol a jövő?
Tavasszal új koncertek jönnek, fontos tovább atyáskodni a Zeneakadémia hallgatói fölött, de ami a leglényegesebb: mindig légy hiteles, mert ennél nem lehet fontosabb!