A legjobbak között 12 év alatt is a Sapa Fehérvár AV19

Rangos tornán vett részt a Sapa Fehérvár AV19 előkészítő korosztályú jégkorong csapata Olaszországban., ami Európa legnagyobb, 12 év alatti jégkorongozók utánpótlás tornája. Az idei évben négy helyszínen zajlottak a mérkőzések, ahol 28 csapat mérte össze tudását: 3 magyar, 10 olasz, 3 svájci, 5 német, 1 cseh, 1 szlovák, 1 román, 1 kanadai, 3 osztrák. Összesen 523 gyermek 96 mérkőzés játszott. A mérkőzések 2x20 percesek voltak, tiszta játékidővel.
2010.04.14. 13:02 |
 Rangos tornán vett részt a Sapa Fehérvár AV19 előkészítő korosztályú jégkorong csapata Olaszországban., ami Európa legnagyobb, 12 év alatti jégkorongozók utánpótlás tornája. Az idei évben négy helyszínen (Bolzano, Merano, Bolzano-Sillcenter és Klobenstein) zajlottak a mérkőzések, ahol 28 csapat mérte össze tudását: 3 magyar, 10 olasz, 3 svájci, 5 német, 1 cseh, 1 szlovák, 1 román, 1 kanadai, 3 osztrák. Összesen 523 gyermek 96 mérkőzés játszott. A mérkőzések 2x20 percesek voltak, tiszta játékidővel.

A torna első napján először a bolzanoi Palaonda Stadionban játszotta a fehérvári csapat, ahol az olasz HC Gherdeina csapatát 8–1-re győzte le. Délutánra szintén olasz csapat jutott ellenfélül. ahol 12–0-ra verték meg a HC Eppan társulatát. A második játéknapon az SC Csíkszereda csapatával mérkőztek a Sillcenter-ben, ahol nagyon szoros mérkőzésen sikerült begyűjteni az újabb két pontot, ekkor 5–4 arányban győzedelmeskedtek a srácok. A csoport esélyesének tartott svájci Lausanne 4 Clubs csapatát 4–3-ra győzték le, így a Sapa Fehérvár AV19 veretlenül bejutott a legjobb 6 csapat közé.
Csoport végeredménye:
1. Sapa Fehérvár AV19
2. Lausanne 4 Club
3. ISK Sportklub Csíkszereda
4. HC Gherdeina
5. HC Eppan

A harmadik játéknapon megkezdődtek az elődöntők. A fehérvári gyerekekre erős ellenfelek vártak; a HC Rebel Brod(cseh) ellen kezdtek, akiktől 5–0-s vereséget szenvedtek el. Délutánra maradt a régióválogatott „AAA”-s kanadai csapat. A várva várt ellenféllel szemben a tisztes helytállás volt a cél, amit sikeresen teljesítettek, végül 8–0-ra győztek a kanadaiak. A torna utolsó napján az 5. hely elérése volt a cél. Ellenfélül a német Iserlohn Young Roosters jutott. Végig szoros volt a mérkőzés, kiegyenlített játék folyt a jégen. Másfél perccel a vége előtt, 5–5-ös állásnál sikerült lőni még egy gólt és így 6–5-re győzött a csapat 28 gárda közül az ötödikek lettek, valamint a tornán részt vevő magyar csapatok közül a legjobbak. A Sapa Fehérvár AV19 legjobbjának Szita Donátot választották.