Apró javulás a helyzetkihasználásban

Ahogy a korábbi vesztes mérkőzéseken, továbbra is hadilábon áll a gólszerzéssel az Alba Volán-FeVita jégkorong csapata. A Borsodi Liga ötödik fordulójában azt a Dunaújvárosi Acélbikák-extra.hu együttesét látta vendégül a Volán, mely együttes még nem aratott győzelmet az idei bajnokságban, és emellett a Magyar Kupa döntőjét is elbukta, épp a Volán ellenében.
 A keddi találkozót is a fehérváriak kezdték jobban, azonban a mezőnyfölényt az első harmadban még nem tudták gólokkal érvényesíteni, Ocskay, Stastny, Palovcik, és Rehák is megtornáztatta Ferjo kapust, míg a túloldalon Erdősi a kapuvasat találta telibe. Alba Volán-FeVita – Dunaújvárosi Acélbikák-extra.hu 4-2 (0-0, 2-2, 2-0)

2006.10.03. 22:06 |

A középső játékrészben is a Volán akarata érvényesült – persze csak addig, amíg el nem jutottak a dunaújvárosi kapuig. Jaroslav Ferjot naggyá tették a fehérvári játékosok, és ugyanezt művelték a fiatal Azari Zsolttal is, aki a 28. percben kihasználta az Alba-védők hibáját és vezetést szerzett. Nem ünnepelhettek sokáig azonban a vendégek, mert a kihagyott helyzetek miatti felgyülemlett minden dühét beleadta Omar Ennaffati abba a lövésbe, melyet 29. percben a kékvonalról eresztett meg, Ferjo nem is tudott hárítani, 1-1. Szerencsére nem álltak le a csapatok, továbbra is törekedtek a gólszerzésre. Árkovics játékvezető talán kissé szígorú volt Poznik kiállításánál, a DAB pedig nem teketóriázott, remekbeszabott emberelőnyös támadása végén ismét Azari mattolta Hetényi kapust. A kék-fehérek nem hagyhatták, hogy a 40. perc végén hátránnyal vonuljanak pihenőre, így a 36. perc elején Ocskay ugratta kiváló ütemben Palkovics Krisztiánt, aki két védőt is maga mögött hagyott, majd Ferjot elfektetve fonákkal emelte a pakkot a vendégek hálójába, 2-2.

A záróharmadban a Dunaújváros játékosai már képtelenek voltak átlépni a felezővonalat, a Volán félgőzzel is óriási nyomás alatt tartotta az Acélbikák kapuját, majd a 45. percben egy emberelőnyt kihasználva Rastiskav Ondrejcik, az 55. percben pedig az agilis Holéczy Roger olvasztotta be az újvárosi reményeket. Az Alba Volán-FeVita 4-2-es győzelmével fontos pontokat zsebelt be a honi bajnokságban, emellett – ha még kezdeti lendülettel is – de visszatért a góltermelő életmódra, ugyanakkor a Fehérvári Ördögöknek jócskán van még mit javítaniuk lölapjukon.

Alba Volán-FeVita – Dunaújvárosi Acélbikák-extra.hu 4-2 (0-0, 2-2, 2-0)