-
Villanyautók a vármegyében
A KSH adatainak segítségével a villanyautosok.hu térképre tette, hol mennyi villanyautót regisztráltak az országban. Az 1000 főre jutó tisztán elektromos autó a fővároson és Pest vármegyén kívül Fejér vármegyében a legmagasabb. Megyénkben egyébként 2571 villanyautó közlekedik az utakon.
2025.04.09. -
TeSzedd akció a KEMPP-nél
A Katonai Emlékpark Pákozd – Nemzeti Emlékhely is bekapcsolódik a TeSzedd országos hulladékgyűjtő kampányba. Április 11-én, pénteken a KEMPP környékének megtisztítására várják a résztvevőket, az eszközöket a szervezők biztosítják.
2025.04.09. -
Egy nyelvet beszélünk
Az olasz, a spanyol és a magyar zene kincstárából kaphat ízelítőt a hallgatóság azon a koncerten, amely április 10-én, csütörtökön 10 órakor kezdődik a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI nagytermében. A különleges nemzetközi koncerten az ERASMUS+ Program keretében egy hetet Székesfehérváron töltő Vignola és Castellon de la Plana városából érkezett pedagógusok és diákok együtt zenélnek a fehérváriakkal.
2025.04.09. -
Tojásfestő Maraton
Az egyik legnépszerűbb kézműves program minden évben a Tojásfestő Maraton, melyet a Fehérvári Kézművesek Egyesülete szervez. Április 12-én, szombaton 10.00 és 18.00 óra között szeretettel várnak minden érdeklődőt, aki megismerkedne a tojásfestés régi és legújabb technikáival.
2025.04.08.
Árpád-kori leletek kerültek elő a Huszár utcai kétszáz lakásos társasház helyén

A társasház építése előtt teljes felületű feltárást írtak elő és egy Árpád-kori települést sikerült feltárnia a régészeknek. A mintegy ötezer négyzetméteres területen az akkoriban jellemző gödörházak vagy más néven veremházak kerültek elő a hozzájuk tartozó kemencékkel, de sikerült feltárni a házakat körbevevő vizesárkokat és a falut körülvevő sáncot is – mondta Reich Szabina a Szent István Király Múzeum régésze. Fontosnak tartjuk megmutatni, hogy az itt élők is láthassák, milyen volt az élet a középkori városon kívül, a korabeli Fehérvár agglomerációjában, továbbá szeretnénk megmutatni, hogy hogyan is dolgoznak a régészek és hogyan történik egy feltárás.
A középkorban itt élők főként növénytermesztéssel, állattartással foglalkoztak és minden valószínűség szerint az egy kilométerrel arrébb lakó belváros lakosságát látták el élelmiszerrel. Szegények voltak, amire a feltárt eszközökből következtetnek a régészek.