-
Fórum a Belső-Maroshegyen élőknek
Az 5. számú választókörzetbe átkerült utcák lakóinak szerveztek lakossági fórumot kedden a Táncsics Mihály Általános Iskolában, ahol jelen volt dr. Cser-Palkovics András polgármester, valamint Brájer Éva és Mészáros Attila önkormányzati képviselő is. A lakóktól a legtöbb jelzés a csapadékvíz elvezetési problémákkal és a közlekedéssel kapcsolatban érkezett.
2024.11.12. -
Diákok Schwäbisch Gmündben
A diákcsere program keretében egy héten át vendégeskedhettek a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium diákjai Schwäbisch Gmündben. Jövőre a német diákok érkeznek majd városunkba.
2024.11.12. -
A kalligráfia alapjai
Hogyan írjunk szépen? Hogyan formáljuk helyesen a betűket? A kalligráfia világába pillanthattak be az érdeklődők a Hetedhét Játékmúzeumban a Négykezes kedd program keretében.
2024.11.12. -
Nemzeti konzultáció
„Magyarország meg tudja csinálni” címmel a kormány mától nemzeti konzultációt indít az új gazdaságpolitikáról. A Fejér Vármegyei Közgyűlés elnöke hangsúlyozza, az a cél, hogy a magyar gazdaság erősödjön, a családok jövedelme és a bérek emelkedjenek, a kis- és közepes vállalkozások megerősödjenek, és megfizethetőbb legyen a lakhatás.
2024.11.12.
Az Árpád-kori oklevelekről szólt a Városi Levéltár és Kutatóintézet konferenciája
„Mindig nagy öröm, ha az Árpád-ház Program aktuális kérdéseiről, a tudományos kutatómunka eredményeiről számolnak be, ami mindig nagyon fontos, hiszen ez alapoz meg sok egyéb kérdéskört is, például fejlesztési kérdéseket is tudományos eredményeknek kell megalapozniuk.” - emelte ki köszöntőjében Dr. Cser-Palkovics András.
Fehérvár polgármestere megköszönte a kutatók és az előadók munkáját, amellyel hozzájárultak az új tudományos eredmények ismertetéséhez, a konferencia sikeréhez, amellyel szívünket, lelkünket és szellemünket is építik.
„Az Árpád-ház Program bölcsője Székesfehérvár, ráadásul a város egyik intézménye, a Városi Levéltár és Kutatóintézet erőteljesen részt vesz a program szervezésében és megvalósításában is.” - hangsúlyozta Zsoldos Attila, akadémikus, a Városi Levéltár és Kutatóintézet, valamint a MTA-BTK munkatársa, aki köszönetet mondott az előadóknak, hogy első szóra vállalták az együttműködést.
„Szerettünk volna olyan alkalmat teremteni, ahol az Árpád-ház program kapcsán egy területen dolgozó kutatók megismerhetik egymás munkáját, eddigi eredményeit, és szakmai megbeszéléseket folytathassanak.” - tette hozzá az akadémikus.
A nyitóelőadást Solymosi László akadémikus tartotta, aki az Árpád-kori oklevelek eddigi kiadásairól szólt.
Mint mondta, az Árpád-korból mintegy 4700 királyi, királynéi, vagy hercegi oklevelet ismerünk, míg a magánoklevelek száma 3700 körüli és több száz pápai oklevél is ismeretes, így az össszes oklevél száma 10 ezer körülire tehető.
Solymosi László hozzátette: az Árpád-ház program keretében jelenleg az adatbázis-építés zajlik, hiszen nem korszakokra bontva, hanem a teljes időszakra vonatkozóan kezdték el gyűjteni az anyagokat.