-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
95 éves Erzsi néni
95.születésnapja alkalmából köszöntötték Molnár Dezsőné Csirke Erzsébetet, Áron Nagy Lajos festőművész hagyatékának őrzőjét.
2024.12.20. -
Változik a szakrendelések nyitvatartása
Változik a szakrendelések nyitvatartása a két ünnep között. Az idei évben receptfelírásra sem lesz már lehetőség, legközelebb majd csak január másodikán.
2024.12.20.
Az Ötvenhatosok terén emlékeztek a kommunista diktatúrák áldozataira
Az Országgyűlés 2000 júniusában elfogadott határozata értelmében minden év február 25-én tartják a kommunizmus áldozatainak emléknapját.
1947-ben ezen a napon a szovjet hatóságok jogtalanul tartóztatták le és hurcolták el a Szovjetunióba Kovács Bélát, a Független Kisgazdapárt főtitkárát. Nyolc évet töltött fogságban, először a Gulágon, majd 1951. szeptember 25-től az Állambiztonsági Minisztérium moszkvai központi börtönében.
Az emléknap alkalmából az Ötvenhatosok terén közösen szervezett megemlékezést Székesfehérvár Önkormányzata és a Fejér Megyei Önkormányzat.
A díszőrök bevonulását és a Himnuszt követően emlékműsort adtak a Székesfehérvári Ciszterci Szent István Gimnázium diákjai, akik versekkel, tánccal és történelmi visszaemlékezésekkel idézték fel a kommunista diktatúra magyarországi kiépülését.
„Ahogy a vírusok a testet, úgy rombolják a téves, hamis eszmék a lelket. A kórokozók pedig nem tűntek el, köztünk élnek.
Arra várnak, hogy feledésünkön, tévedéseinken, közömbösségünkön vagy hanyagságunkon erőre kapjanak.
Immunizálni kell tehát a lelket is, szükséges, hogy minden kor minden gyermeke, ifja megkapja az igazság cseppjeit és minden felnőtt felelősséget érezzen ezért. Fasizmus, antiszemitizmus, kommunizmus; egy tőről fakadó, mérgező gyümölcsei a gondolkodásnak. Hirdetik az ember, ember általi elnyomását, eltiprását, elpusztítását. Ezért kell ezeket ismernünk, ezért kell emlékeznünk, nem csak az emlékezés napján, hanem a szürke hétköznapokon.” - hangsúlyozta emlékező beszédében Dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere, aki köszönetet mondott a Ciszterci Gimnázium tanulóinak és felkészítő tanáraiknak.
Az emléknap koszorúzással zárult. Közösen helyezte el az emlékezés virágait Simon László a Fejér Megyei Kormányhivatal kormánymegbízottja, Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke és Dr. Cser-Palkovics András polgármester. Ugyancsak koszorúztak a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Parancsnokság, a Székesfehérvári Rendőrkapitányság, a történelmi egyházak, a pártok, a Székesfehérvári Tankerület, valamint több oktatási intézmény és civil szervezet vezetői, a város és a megye képviselői, végül, egy-egy szál virág elhelyezésével számos résztvevő rótta le kegyeletét a kommunista diktatúrák áldozatai előtt.