-
Február végéig lehet pályázni a programra
Idén is meghirdeti a Fejér Termék pályázatot a Fejér Vármegyei Önkormányzat. A Nagydíj címre, illetve a Minősített Fejér Termék jelölésre 2025. február 28-ig lehet benyújtani a pályázatokat. A díjakat a Vármegyenapon adják majd át.
2025.01.09. -
Használt autót Fehérvárról
Az egyik legnépszerűbb magyar használtautó-portál összegyűjtötte a 2024-es esztendő legjeit. ezekből kiderült, hogy a legtöbb autóhirdetést az idén - mintegy 36 ezret - Székesfehérváron adták fel.
2024.12.19. -
Kyndryl munkavállalói élmény
A Kyndryl a világ legnagyobb IT infrastruktúra-szolgáltatója Magyarországon elnyerte a Great Place To Work® minősítést™. A rangos elismerés kizárólag azon alapul, hogy a jelenlegi munkatársak mit mondanak a Kyndrylnél szerzett tapasztalataikról. A Great Place To Work® a munkahelyi kultúra, a munkavállalói élmény és a vezetői magatartás globális elismerése, amely bizonyítottan piacvezető bevételt, a munkavállalók megtartását és fokozott mértékű innovációt eredményez.
2024.12.16. -
Videoton évzáró
A Videoton vállalatcsoport idei nettó árbevétele 300 milliárd forint körül alakulhat - jelentette be a cégcsoport elnök-vezérigazgatója pénteki évzáró ünnepségükön. Széles Gábor elmondta, hogy árbevételük valamelyest csökkent az előző évhez képest. Legutóbb a 2009-es gazdasági válság évében volt némi csökkenés a korábbi üzleti év árbevételéhez képest - jegyezte meg.
2024.12.13.
Családbarát munkahelyek Székesfehérváron: szeptember 3-ig várják a jelöléseket
A SZÉNA Egyesület a Családokért az Új Széchenyi Terv keretében meghirdette a "Családbarát munkahely" pályázatot Székesfehérváron. A projekt fontos célja az, hogy a már hagyományosnak tekinthető közvetlen és közvetett pénzügyi juttatások és gyermekgondozási szolgáltatások mellett aktív, nem elsősorban pénzügyi támogatási elemeket is biztosítson a fehérvári családok számára. Az egyesület számára kiemelt jelentőséggel bír a családbarát foglalkoztatáspolitika támogatása.
A cikkben Videó található!
2012.07.31. 15:15 |
A SZÉNA Egyesület a Családokért az Új Széchenyi Terv keretében meghirdette a "Családbarát munkahely" pályázatot Székesfehérváron. A projekt fontos célja az, hogy a már hagyományosnak tekinthető közvetlen és közvetett pénzügyi juttatások és gyermekgondozási szolgáltatások mellett aktív, nem elsősorban pénzügyi támogatási elemeket is biztosítson a fehérvári családok számára. Az egyesület számára kiemelt jelentőséggel bír a családbarát foglalkoztatáspolitika támogatása.
„Munka és család két olyan cél, ami mindenki számára fontos. Mindannyian tudjuk azonban, hogy a mindennapi életben nehézségekbe ütközik az összehangolásuk. Sok múlik tehát a munkahelyeken." - emelte ki Róth Péter alpolgármester a pályázat kapcsán. Székesfehérvár alpolgármestere sok sikert kívánt a SZÉNA Egyesület munkájához, és arra kérte a fehérváriakat, hogy ha munkahelyük a megítélésük szerint megfelel a családbarát munkahely kritériumainak, akkor küldjék el jelölésüket.
Bálesné Elekes Rita, a SZÉNA Egyesület a Családokért elnöke elmondta, hogy a TÁMOP 5.5.1.B-11/2-2011-0187 kódjelű „Mindenünk a család” című projekt keretében a családi közösségi kezdeményezéseket illetve programokat kívánjuk erősíteni. „Magyarországon jelenleg még mindig nagy gondot okoz a családok életében a munkahely és a család közötti optimális viszonyrendszer kialakítása, a korai gyermeknevelés utáni a munkaerőpiacra való visszatérés, a munkahelyi és az otthoni feladatok együttes ellátása, illetve az ezek által okozott feszültségek és problémák kezelése.” - emelte ki az egyesület elnöke. A projekt által erősíteni szeretnék a gyermekvállalás és a munkavállalás összeegyeztetésére szolgáló jó példákat, amelyek többek között az alternatív foglalkoztatási formákra, a szülés utáni munkaerő-piaci re-integráció elősegítésére, az önfoglalkoztatás elősegítésére, valamint speciális képzések lebonyolítására irányulnak.
Székesfehérváron az Echo Survey Szociológiai Kutatóintézet által készített kutatásból kiderült a korábbi években, hogy a lakosok 7 százalékának családjában előfordult már, hogy szerette volna bölcsödébe járatni gyermekét, de nem volt hely, 12 százalékuk nyilatkozott úgy, hogy nem tudta kire hagyni beteg gyermekét, miközben halaszthatatlan elintéznivalója volt. Ennél is nagyobb hiányosságok mérhetők az idősellátásban, mert a lakosok 23 százaléka szerint jó lett volna, ha valaki az idős családtagjára időnként figyelt volna, 8 százalékuk azt is átélte már, hogy szerette volna idősek otthonában elhelyezni rokonát, de nem volt szabad férőhely, és 12 százaléknak időnként kellett volna valaki, aki tudja helyettesíteni az ápolót.
A családon belüli feladatmegosztás miatt jellemzően inkább a nők küzdenek ezekkel a problémákkal, a megkérdezett nők 10-15 százaléka a gyermekek elhelyezésével kapcsolatos hiányosságokat a saját bőrén már megérezte, az otthoni vagy intézményi idősellátással kapcsolatos szolgáltatási hiányosságokat pedig 12-27 százalékuk tapasztalta meg. Életkor szerint jellemzően az ún. „szendvics” generáció, a 35-59 éves korosztály a leginkább érintett, hiszen nekik egyszerre kell két inaktív korosztály (a gyermekeik és a szüleik) ellátásáról gondoskodni, e korosztály 20-25 százaléka szembesült már a szociális ellátórendszer kapacitásbeli és szolgáltatásbeli hiányosságaival.