-
Villanyautók a vármegyében
A KSH adatainak segítségével a villanyautosok.hu térképre tette, hol mennyi villanyautót regisztráltak az országban. Az 1000 főre jutó tisztán elektromos autó a fővároson és Pest vármegyén kívül Fejér vármegyében a legmagasabb. Megyénkben egyébként 2571 villanyautó közlekedik az utakon.
2025.04.09. -
TeSzedd akció a KEMPP-nél
A Katonai Emlékpark Pákozd – Nemzeti Emlékhely is bekapcsolódik a TeSzedd országos hulladékgyűjtő kampányba. Április 11-én, pénteken a KEMPP környékének megtisztítására várják a résztvevőket, az eszközöket a szervezők biztosítják.
2025.04.09. -
Egy nyelvet beszélünk
Az olasz, a spanyol és a magyar zene kincstárából kaphat ízelítőt a hallgatóság azon a koncerten, amely április 10-én, csütörtökön 10 órakor kezdődik a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI nagytermében. A különleges nemzetközi koncerten az ERASMUS+ Program keretében egy hetet Székesfehérváron töltő Vignola és Castellon de la Plana városából érkezett pedagógusok és diákok együtt zenélnek a fehérváriakkal.
2025.04.09. -
Tojásfestő Maraton
Az egyik legnépszerűbb kézműves program minden évben a Tojásfestő Maraton, melyet a Fehérvári Kézművesek Egyesülete szervez. Április 12-én, szombaton 10.00 és 18.00 óra között szeretettel várnak minden érdeklődőt, aki megismerkedne a tojásfestés régi és legújabb technikáival.
2025.04.08.
Egészségnap Maroshegyen - kétszáz résztvevő a városrészi szűrőprogramon
Maroshegyen tartották az idei esztendő első Egészségnapját, amelyre a városrészből sokan ellátogattak. Székesfehérvár Önkormányzata a 2011-ben elfogadott Egészségterv alapján minden hónapban több rendezvényt is szervez a prevenció jegyében.

Többféle szűréssel, általános állapotfelméréssel várta az érdeklődőket szombaton a Maroshegyi Egészségnap, amelynek immár ötödik alkalommal adott otthont a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár. Az ingyenesen elérhető vizsgálatok miatt sokan látogattak el az intézménybe, ahol a Humán Szolgáltató Intézet, az Egészségfejlesztési Iroda, valamint a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház szakemberei végezték a szűréseket.
Brájer Éva, Maroshegy önkormányzati képviselője kifejezte, hogy szerencsére az utóbbi időben már egyre többen mennek el, mernek elmenni különböző szűrésekre – legyőzve a következményekre vonatkozó félelmeiket. Hogy mennyire fontos ez a program, azt jelzi az érdeklődés mértéke: a nagy városrész nagyszámú lakosságából ma is sokan élnek a lehetőséggel. A képviselő köszönetét fejezte ki minden közreműködőnek, aki a szombati délelőttön munkájával segíti az egészségnap lebonyolítását.
Székesfehérvár Egészségfejlesztési Tervének végrehajtása során 2019-ben a Maroshegyi Egészségnap az első városrészi szűrőprogram, mondta el Östör Annamária egészségügyi és sporttanácsnok. Erre minden évben sokan jelentkeznek, és nagy öröm, hogy neves szakorvosok csatlakoztak a programhoz, hiszen itt van Dr. Altorjay András kardiológus és Dr. Gervain Judit gasztroenterológus is – ilyen együttműködésekkel még sikeresebb napokat tudunk lebonyolítani, tette hozzá.
Sokan nem tehetik meg, hogy elmenjenek egy magánrendelésre, pedig fontos lenne, hogy az emberek még nem panaszosan, viszont már betegen mégis szakorvoshoz menjenek, ezt kell tanítanunk és képviselnünk – fogalmazott dr. Altorjay András. Többnyire idősek jönnek, de van néhány fiatal is, aki már tünetmentesen is törődik az egészségével, mondta.
Az általános állapotfelmérésen túl kardiológiai vizsgálattal, bőrgyógyászati szűréssel, boka-kar index számítással, dietetikai, pszichológiai és gyógytorna-tanácsadással, csontsűrűség-méréssel és Hepatitis C szűréssel várták az érdeklődőket. Mintegy kétszázan éltek a lehetőséggel, hogy tegyenek egészségük megőrzéséért, ami sok száz vizsgálatot jelent a nap folyamán. Dr. Keresztury Lászlóné, az Egészségfejlesztési Iroda szakmai vezetője a tapasztalatok alapján elmondta, hogy az utóbbi időben meglepően sokaknak magas a vércukra: nekik javasolják a háziorvos felkeresését a további vizsgálatok céljából. Az ilyen sűrű napon bizonyos időigényesebb vizsgálatokra csak 40-50-en jutnak be, a vércukor- és koleszterinszint-mérésen általában 100-150-en is megfordulnak például.