-
Rendőrkézen a fehérvári díler
A konyhaszekrényben és egy dobozban tárolt marihuánát nem, de a gázcsőre lógatott adagot titkolta a rendőrök előtt a 29 éves díler. A gyanúsított a rendőröknek végül beismerte tettét.
2024.11.21. -
Elektromos BMW-kel erősítenek
Új elektromos BMW-t kapott a rendőrség. Az autóból Fejér vármegyébe is jutott, de hogy pontosan melyik osztály egyenruhásai használják majd, egyelőre nem tudni.
2024.11.14. -
Óriás füst Feketehegyen
Kigyulladt egy ház melléképülete Feketehegy-Szárazréten. A családi ház wellness részlegében csaptak fel a lágok, melyeket a tűzoltók több vízsugárral fékeztek meg, nem sérült meg senki.
2024.11.14. -
Letartóztatták a késelőt
Az ügyészség indítványára a bíróság letartóztatta azt a férfit, aki november 1-jén majdnem megölte főbérlőjét. A büntetett előéletű gyanúsított nyakon szúrta kerekesszékes főbérlőjét. Az áldozat túlélte a támadást.
2024.11.05.
Előzzük meg a szabadtéri tüzeket - Fehérváron továbbra is tilos égetni!
A szabadtéri tüzek túlnyomó többsége emberi gondatlanságra, felelőtlenségre vezethető vissza, holott sokat tehetünk azért, hogy megóvjuk környezetünket és a levegő tisztaságát. Szabadtéri tűzgyújtás előtt az alábbiakkal kell tisztában lenni:
Belterületen csak ott szabad kerti zöldhulladékot égetni, ahol ezt a települési önkormányzat rendeletben szabályozza. (Székesfehérváron tilos égetni.) Amennyiben nincs ilyen rendelet, tilos az égetés. Ha az önkormányzat engedélyezi a száraz növényi hulladék égetését, az alapvető tűzvédelmi szabályokat akkor is be kell tartani. A tüzet soha sem szabad felügyelet nélkül hagyni. Kizárólag kiszáradt növényi hulladékot lehet égetni úgy, hogy az a környezetére veszélyt ne jelentsen. Ezért csak akkora tüzet gyújtson, amekkorát a felügyelete alatt tud tartani. A tűz közelében ne legyen más éghető anyag és épület, például farakás, kerti bútor, tároló. Készítsen a közelbe megfelelő mennyiségű oltóanyagot (vödörben vizet, homokot, esetleg tűzoltókészüléket), valamint a tűz irányításához szükséges kéziszerszámot, például gereblyét, lapátot, vasvillát. Feltámadó szél esetén azonnal oltsa el a tüzet. Az önkormányzati rendeletek meghatározzák az égetés napját vagy napjait, valamint az időkeretet is. Más időpontban tüzet gyújtani tilos!
Külterületen a tarlóégetést és a vágott növények égetését a munkálatok előtt öt nappal írásban kell bejelenteni az illetékes megyei katasztrófavédelmi igazgatósághoz.
Erdőkben kirándulóknak a Fejér Megyei Tűzmegelőzési Bizottság javasolja, hogy csak a kijelölt, kiépített tűzrakó helyeken, szélcsendes időszakban gyújtsanak tüzet, például szalonnasütés, bográcsozás céljából. A kijelölt tűzrakó helyek jól felismerhetőek, állandó szegéllyel rendelkeznek, környékükön általában padok, asztalok is találhatók. Legyen nálunk két-három liter víz, amivel távozáskor az izzó parazsat eloltjuk. Víz hiányában a tűzrakás helyét földdel fedjük be.
Baj esetén hívja a 112-es segélyhívó számot és kérje a tűzoltók segítségét.
A szabályok megszegője tűzvédelmi bírsággal is sújtható, amely – az okozott károk megtérítésén felül – az előidézett károk mértékétől függően 20 ezer forinttól 3 millió forintig is terjedhet.