Fehérváron rótták a kilométereket - A fehérvári atléták érmekkel zárták a kismarathoni OB-t

Néhány éve már hagyomány: október elején Székesfehérvár felé veszik az irányt az ország fiatal hosszútáv-futói, hiszen a Hunyadi DSE már rutinos szervezője és házigazdája a kismarathoni futóbajnokságnak. A Magyar Köztársaság 28. Kismarathoni Országos Bajnokságára több mint 360 futó adta le nevezését, eme létszámot pedig Magyarország 45 sportegyesületének atlétái tették ki.

2006.10.09. 23:17 |

Az utóbbi években állandósulni látszik az OB-re érkezők mezőnye, melynek tagjai tíz korosztályban versenyeznek Székesfehérvár belterületén.

A junior férfiaknak 20, a nőknek 15 kilométert kellett teljesíteniük, az ifjúsági korosztály férfi képviselői 15, a nők 10 kilométert futottak. A serdülő 15 és 14 éves fiúk 10, a lányok 8 km-es távon indultak, míg a legkisebbek, tehát a 13 éves fiúk és lányok egyaránt hat kilométeren át versengtek.

Õze Tibor, az OB főszervezője – egyben a Hunyadi DSE vezetőedzője – többnyire a 3.-6. hely közelébe várta versenyzőit, és nem is kellett csalódnia a szakembernek, ugyanis Õri István az OB legjobb fehérvárijaként a negyedik helyen végzett a juniorok 20 km-es távján, ahol az ARAK-os Kovács Dávid a 12. lett. A csapatversenyben – mert a kismarathoni ilyen formán is viaskodnak egymással – az Õri-Simon-Dániel alkotta Hunyadi a 4., a Kovács-Bóvári-Tari összetételű ARAK a 6. lett. A 15 éves serdülőknél az ARAK versenyzője Hegedűs Márk a nyolcadik helyen zárt, a hunyadis Fenyvesi László a 20. lett, a 14 éveseknél az arakos Imre Attila a 9., a hunyadis Horváth Attila a 16. helyen végzett, csapatban az ARAK ezüstérmet, a Hunyadi DSE negyedik helyet szerzett. A 13 évesek 6 km-es távján az arakos Klis Krisztián a 10. lett, míg itt a legjobb DSE-s Bedő Szabolcs volt a 43. helyével. Csapatban az ARAK az 5., a Hunyadi a hetedik helyen végzett.

A lányok ifjúsági mezőnyében az ARAK atlétája Imre Orsolya a hatodik helyen zárt, a hunyadis Kukucska Réka a 23. lett, a DSE csapata az ötödik pozícióban végzett. A 15 éves serdülők nyolc kilométeres távján a hunyadis Szabó Rita a 12. helyen ért célba, a Szabó-Troják-Cser-Kecskés alkotta csapat bronzérmet szerzett. A 14 évesek versenyében Mustos Viktória a 22.-ként ért célba, a Hunyadi csapata pedig az 5. lett. A legkisebbeknél, tehát a 13 éveseknél az ARAK-os Szilassy Kata a 11., a hunyadis Polovitzer Réka a 24. lett, csapatban az ARAK 4., a Hunyadi ötödik helyet ért el.