Gólzápor a jégcsarnokban - Súlyos Fradi-verés a BJL-ben

A Borsodi Jégkorong Liga soros fordulójában a Ferencváros együttesét látta vendégül a címvédő Alba Volán-FeVita. A fehérváriak egy szemernyi esélyt sem adtak a fiatalokra alapozó zöld-fehéreknek, akik nagyon régen piszkálhattak enyyiszer a gólvonal mögé egy meccsen. Az Alba Volán-FeVita gólarányjavító három pontot gyűjtött, a Fradi pedig története egyik legsúlyosobb vereségével lett „gazdagabb”. A bajnoki szinte edzőmérkőzéssé változott, mindezt a végeredmény bizonyítja: tizenkét góllal volt jobb a Volán... Alba Volán-FeVita – FTC 13-1 (5-0, 3-0, 5-1)
2006.10.11. 02:09 |

AV.jpg A Borsodi Jégkorong Liga soros fordulójában a Ferencváros együttesét látta vendégül a címvédő Alba Volán-FeVita. A fehérváriak egy szemernyi esélyt sem adtak a fiatalokra alapozó zöld-fehéreknek, akik nagyon régen piszkálhattak enyyiszer a gólvonal mögé egy meccsen. A bajnoki szinte edzőmérkőzéssé változott, mindezt a végeredmény bizonyítja: tizenkét góllal volt jobb a Volán...

Könnyű gólhintéssel kezdte a Ferencváros elleni mérkőzést az Alba Volán-FeVita, a hatodik percben Rehák és Ocskay is betalált, majd a folytatásban impozáns akciók végén Poznik, Vaszjunyin, és Holéczy is mattolta Szőke kapust. A Fradi játékosai csak elvétve jutottak el Hetényi ketrecéig, és el is botorkáltak a Volán kapujáig, akkor hárított a hazai portás.

A második játékrészben is meggyőző fölényben játszott a kék-fehér együttes, és az irányítás újabb találatokkal párosult: Poznik, Gröschl, és Palkovics is bevette a vendégek kapuját.

A záróharmad 12. másodpercében Ocskay második találatával már 9-0-ra vezetett az Alba Volán, majd a 44. percben Szappanos erőszakosságát dícsérte a Ferencváros becsületgólja. Ezzel a vendégek el is lőtték minden puskaporukat, az 52. percben Szőkét Székely-Mádai váltotta az FTC gólvonala előtt, de nem sokáig maradt munka nélkül. Gröschl gyorsan felavatta az új hálóőrt, majd a meccs hajrájában Kovács és Rehák is betalált, a végső dudaszó pillanatában pedig Rajz Attila állította be a 13-1-es végeredményt. Az Alba Volán-FeVita gólarányjavító három pontot gyűjtött, a Fradi pedig története egyik legsúlyosobb vereségével lett „gazdagabb”.

Alba Volán-FeVita – Ferencváros 13-1 (5-0, 3-0, 5-1)

Gól: Rehák (2), Ocskay (2), Poznik (2), Gröschl (2), Palkovics, Vaszjunyin, Holéczy, Kovács, Rajz ill. Szappanos

Kiállítások: 12 perc ill. 18 perc