-
Villanyautók a vármegyében
A KSH adatainak segítségével a villanyautosok.hu térképre tette, hol mennyi villanyautót regisztráltak az országban. Az 1000 főre jutó tisztán elektromos autó a fővároson és Pest vármegyén kívül Fejér vármegyében a legmagasabb. Megyénkben egyébként 2571 villanyautó közlekedik az utakon.
2025.04.09. -
TeSzedd akció a KEMPP-nél
A Katonai Emlékpark Pákozd – Nemzeti Emlékhely is bekapcsolódik a TeSzedd országos hulladékgyűjtő kampányba. Április 11-én, pénteken a KEMPP környékének megtisztítására várják a résztvevőket, az eszközöket a szervezők biztosítják.
2025.04.09. -
Egy nyelvet beszélünk
Az olasz, a spanyol és a magyar zene kincstárából kaphat ízelítőt a hallgatóság azon a koncerten, amely április 10-én, csütörtökön 10 órakor kezdődik a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI nagytermében. A különleges nemzetközi koncerten az ERASMUS+ Program keretében egy hetet Székesfehérváron töltő Vignola és Castellon de la Plana városából érkezett pedagógusok és diákok együtt zenélnek a fehérváriakkal.
2025.04.09. -
Tojásfestő Maraton
Az egyik legnépszerűbb kézműves program minden évben a Tojásfestő Maraton, melyet a Fehérvári Kézművesek Egyesülete szervez. Április 12-én, szombaton 10.00 és 18.00 óra között szeretettel várnak minden érdeklődőt, aki megismerkedne a tojásfestés régi és legújabb technikáival.
2025.04.08.
Hadijáték és Manga szombaton a levéltárban a Historikum napon

Ókori, középkori és újkori csaták is megelevenednek szeptember 9-én a HISTORIKUM - XVI. Történelmi Hadijáték Napon a Magyar Nemzeti Levéltár Fejér Vármegyei Levéltárában.
A WarGame-ek, azaz a Hadijátékok célja a szórakozás mellett, hogy a történelem nagy csatáit ismert hadvezérek szerepében játsszák újra a játékosok, terepasztalon, kézzel festett figurák és különböző szabályrendszerek szerint.
A szeptember 9-i Hadijáték Napon többek között megelevenedik Pürrhosz hadjárata Róma ellen Kr. e.280-ból, egy középkori csata, az 1848-49 szabadságharc nagysallói ütközete, de lesz első és második világháborús, valamint Amerikai polgárháborús csata is.
A hadijáték mellett a Mangák világa kerül a középpontba a Levéltár szombati programján. Királyfi-Kanyó Lucia alkotásait nézhetik meg az érdeklődők, és ki is próbálhatják a népszerű japán képregényműfaj rajzolási technikáit.