-
Harminc éve együtt
Különleges jubileumot ünnepeltek a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságon. Három tűzoltó – akik 1994 novemberében együtt kezdtek Székesfehérváron – harminc év elismerését vehetett át. Hadlaczki István tűzoltó alezredes kiemelt főelőadóként, Róth Antal tűzoltó őrnagy főelőadóként, ma már a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat kötelékében szolgál, Nagy István tűzoltó főtörzsőrmester pedig a vármegyeszékhely tűzoltóságának gépjárművezetője.
2024.11.23. -
Húsz riasztás a tűzoltóknak
Az éjszakai havazás miatt húsz helyszínen avatkoztak be Fejér vármegye tűzoltói november 22-én, pénteken reggel 8 óráig.
2024.11.22. -
Rendőrkézen a fehérvári díler
A konyhaszekrényben és egy dobozban tárolt marihuánát nem, de a gázcsőre lógatott adagot titkolta a rendőrök előtt a 29 éves díler. A gyanúsított a rendőröknek végül beismerte tettét.
2024.11.21. -
Elektromos BMW-kel erősítenek
Új elektromos BMW-t kapott a rendőrség. Az autóból Fejér vármegyébe is jutott, de hogy pontosan melyik osztály egyenruhásai használják majd, egyelőre nem tudni.
2024.11.14.
Hét és fél órán át oltották a fehérvári lakást - idén már 171 lakás gyulladt ki Fejérben
Az első kilenc hónapban a lakóépületekben keletkezett tüzek oltása összesen 133 órát vett igénybe, 350 tűzoltójármű vonult ilyen esethez Fejérben. A leghosszabb beavatkozás hét és fél órán át tartott, július 28-án egy társasház negyedik emeleti, galériás kialakítású lakása égett teljes terjedelmében Székesfehérváron, az Almássy-telepen, ahol a lángok átterjedtek a tetőszerkezetre is.
Tűz miatt idén már 14 otthon vált lakhatatlanná, 35 embernek kellett átmenetileg máshova költöznie a vármegyében.
A tüzek pontos keletkezési helyének, okának és idejének tisztázása érdekében a vármegyében öt eset kapcsán indult tűzvizsgálat. A leggyakrabban elektromos hiba, nyílt láng, a fűtési rendszer hibája, vagy sütés-főzés miatt csaptak fel a lángok. A legtöbbször a konyhában, a nappaliban, a tárolóban, a hálóban és a kéményben keletkezett tűz. Az oltást egy esetben a házon lévő napelemek, tíz helyen pedig az épületben lévő gázpalackok nehezítették.
A 171 tűzzel érintett otthon közül egyben sem volt füstérzékelő.
Ezek a készülékek már a tűz kezdeti fázisában jeleznek, amikor még van lehetőség a lángokat eloltani, vagy kimenekülni és a tűzoltókat hívni. A lakástüzek áldozatai leggyakrabban egyedül élő idős emberek, ezért idős hozzátartozóinkhoz érdemes olyan füstérzékelőt vásárolni, amely nemcsak hangosan sípol füst esetén, hanem a rokonok okostelefonjára is jelzést küld. Az első három negyedévben Fejér vármegyében 30 alkalommal riasztották a tűzoltókat szén-monoxid miatt, ezeknél az eseteknél összesen három ember szenvedett szén-monoxid-mérgezést.
Szén-monoxid nem csak gázkészülékek működtetése közben keletkezhet.
Valamennyi nyílt lánggal működő eszköz esetén fennáll a szén-monoxid fejlődésének az esélye akkor, ha nem megfelelő a levegő-utánpótlás. Ez független attól, hogy fával, gázzal, vagy szénnel fűtünk. Ezen eszközök használatakor gondoskodni kell az állandó és automatikus szellőzésről. Nem elég olykor szellőztetni, légbevezetőt kell az ablakba szerelni. Érdemes otthonra szén-monoxid érzékelőt is vásárolni, és azt a fűtőeszköztől egy-másfél méterre, fejmagasságba elhelyezni. A lejárt szavatosságú szén-monoxid-érzékelőt le kell cserélni.