Izgalom és vereség – kikapott a Cornexi dán ellenfelétől

Rangos, mégis tétnélküli mérkőzéseket varázsolt a Köfém-csarnokba az a nemzetközi torna melyen a házigazda Cornexi-Alcoa-HSB Holding mellett a Vasas-Invitel, a norvég Levanger, és a dán elsőliga újonca, az SK Aarhus viaskodik a pontokért. A Terszol-Skandináv Nyár torna nyitómeccsén az Aarhus magabiztosan – 28-23-ra – győzte le a Vasast, majd a magyar csapat a Levangert hengerelte 36-29 arányban, tehát a cornexi és az SK Aarhus összecsapása igazi ragadónak ígérkezett. Cornexi-Alcoa-HSB Holding – SK Aarhus 30-32 (16-13)

2006.08.13. 15:50 |

A feketemezes fehérváriak remekül kezdtek, a 6. percben már 4-0-ra vezettek Szrnka Hortenziáék, majd a dán, norvég, izlandi, svájci, holland és Tóth Mária révén magyar válogatottat is soraiban tudó dán együttes felzárkózott. Egyenlítenie azonban nem sikerült a hazája bajnokságában középmezőnybe pályázó Aarhusnak, így a félidőben 16-13-as előnnyel vonulhatott pihenőre Szabó Edina alakulata.

A második játékrészben Sladjana Djeric váltotta Fekete Csillát a kapuban, és a bravúrok most elmaradtak – pontosabban átkerültek a túloldalra, mert ott a kétszeres olimpiai bajnok Mortensen állt a gólvonal elé -, a 40. percben már a dánoknál volt az előny. Az utolsó húsz perc rendkívüli izgalmakat hozott, az Aarhus egygólos előnyét rendre ledolgozta a Cornexi, sőt, a 45. az 51. és az 57. percben is a fehérváriak vezettek, azonban a véghajrában vétett támadás-beli hibák nem engedték, hogy az alcoás lányok örüljenek a találkozó végén.Az Aarhus 32-30-ra nyert, óriási lépést téve a tornagyőzelem felé.

Cornexi-Alcoa-HSB Holding – SK Aarhus 30-32 (16-13)

Köfém csarnok, 1000 néző
 vezette: Kékes Cs, Kékes P.

Cornexi: Fekete – Kenyeres 6, Szrnka 7, Õri, Valova 2, Kordyuk 4, Balogh 5. Csere: Trishchuk 1, Vaszari, Lima, Tilinger 1(1), Pádár, Vijunaite 4, Tápai A., Djeric(kapus) Vezetőedző: Szabó Edina.

Aarhus: Hansdottir – Brogger1, Bjorn 1, Skuladottir 7(3), Turnhout 3, Spreiter 3, Thorvaldsen 1. Csere: Tóth M., Carlsen, Transel 6, Lindberg 3, Seest 2, Mortensen(kapus). Vezetőedző: Jesper Holmris.

Kiállítások: 4 ill. 2 perc