Kedden is nyert az Alba Volán a Sportclub ellen

Az Alba Volán – Sportclub összecsapás-sorozat harmadik felvonásán a fehérvári együttes a farmcsapattal korcsolyázott jégre, kiegészülve a felnőttektől visszajátszó hokisokkal, Budaival, Svasznekkel, Borostyánnal, Majorossal, Fodorral, Vaszjunyinnal és Gröschl Tamással. A Kóger István dirigálta alakulat a harmadik nap végén pozitívmutatóra hozta a Fehérvár – Csíkszereda csatát, hiszen a vasárnapi fiaskó után hétfőn, sőt kedden is nyerni tudott. A legutóbbi diadal azért is nagy jelentőségű, mert ezen a találkozón csupán az első két sort adta a felnőtt-csapat… Alba Volán - Sportclub Csíkszereda 4-3 (1-1, 1-0, 2-2)
2007.09.05. 11:02 |
 Az Alba Volán – Sportclub összecsapás-sorozat harmadik felvonásán a fehérvári együttes a farmcsapattal korcsolyázott jégre, kiegészülve a felnőttektől visszajátszó hokisokkal, Budaival, Svasznekkel, Borostyánnal, Majorossal, Fodorral, Vaszjunyinnal és Gröschl Tamással. A Kóger István dirigálta alakulat a harmadik nap végén pozitívmutatóra hozta a Fehérvár – Csíkszereda csatát, hiszen a vasárnapi fiaskó után hétfőn, sőt kedden is nyerni tudott. A legutóbbi diadal azért is nagy jelentőségű, mert ezen a találkozón csupán az első két sort adta a felnőtt-csapat…(fotó: www.albavolanfevita.hu)

A Csíkszereda kezdett jobban, már az első emberelőnyt gólra váltotta a szlovák vendégmunkás, Peter Misal az ötödik percben. Ezután a fehérváriak játszottak fölényben, a 11. percben Gröschl Tamás nyomatékosította mindezt, és egyenlített a Volán. A középső játékrészben Fortuna a hazaiak mellé állt, volt, hogy a fehérvári kapu keresztvasán csattan a korong, de előfordult, hogy a gólvonalon csorgott végig a pakk… A túloldalon azonban Gröschl már második találatának örülhetett: higgadt, ugyanakkor pimasz góllal vette át a vezetést a Volán, ráadásul mindezt emberhátrányból tette.
A záróharmadban felpörögtek az események, a 44. percben a nagy kedvvel játszó Gröschl harmadszor is bevette a csíki kaput, ekkor egy emberelőnyt váltott gólra a Kóger-csapat. A vezetőbíró közben sűrűn szórta a játékosokat a büntetőpadra, leginkább a vendégektől, Poznik, Adorján és Filip is végleges kiállítással mehetett idő előtt zuhanyozni. A kiállításoktól tizedelt Csíkszereda így is küzdött, hajtott, és 48. percben Ordzovensky zárkóztatta fel a Sportklubot. Az 50. percben aztán megint a rengeteget dolgozó, szinte végig jégen lévő első sor produkciójának tapsolhatott a 300 fős publikum, egy emberelőnyt gólra váltva Fodor Szabolcs 4-2-re alakította az állást. A góltörténetet a Csíkszereda foglalta keretbe, az 52. percben Szőcs Szabolcs emberhátrányból volt eredményes, beállítva a 4-3-as végeredményt.
 Az Alba Volán így három meccsből kettőt nyerve pozitív mérleggel zárta a Sportclub elleni sorozatot, jó esélyt teremtve a fiatalok fejlődésének.