-
Pénztárgép nélküli és adatszolgáltatást nem végző masszőröket ellenőrzött a NAV
A masszőrök munkája fontos segítséget adhat a testi és lelki felüdüléshez, de a számla- és nyugtakibocsátás, és az adatszolgáltatás szabályai rájuk is vonatkoznak. A NAV ellenőrei ezúttal ezt vizsgálták. A revízió megállapította: van mit pótolniuk az ellenőrzött vállalkozásoknak.
2025.01.08. -
Online vásárlás - csak biztonságos weboldalról rendeljünk!
Az internetes vásárlási csalások egyik gyakori módszere, hogy bűnözők hamis online áruházakat vagy alkalmazásokat hoznak létre. Ezeket előszeretettel hirdetik a közösségi médiában, sokszor bankok vagy közüzemi szolgáltatók webhelyeire megszólalásig hasonlító felületeken.
2025.01.05. -
Baltával balhéztak?
Verekedés fajulhatott Székesfehérváron odáig, hogy egy kisebb balta is részese lett a garázdaságnak az óév végén. A szerszámot január 4-én délelőtt a nyomozók kérésére a Baptista Szeretetszolgálat Huba Rescue24 mentőcsapata találta meg a hármas hídnál a Gaja-patakban.
2025.01.04. -
Útzár a 62-es főúton
Összeütközött egy kamion és egy furgon sofőrje a 62-es főúton hétfőn délelőtt. Börgöndpuszta közelében végeztek műszaki mentést a tűzoltók. A furgont vezető 30 éves férfi a helyszínen életét veszítette. A mentési munkák idejére lezárták a főút érintett szakaszát.
2024.12.30.
Kirándulás, nyaralás - tanácsok a biztonságunk érdekében
A viharjelzőkkel ellátott tavainknál a fürdőzők rendszeresen figyeljék a jelzőberendezéseket.
A Velencei-tavon négy viharjelző működik, egy-egy Pákozdon és Agárdon, kettő pedig Velencén. Ha egy órán belül a szél eléri a 40 kilométer/órás sebességet, automatikusan életbe lép az elsőfokú viharjelzés. A lámpák percenként negyvenötször felvillanó sárga fényjelzéssel figyelmeztetnek az elővigyázatosság fontosságára, ilyenkor úszni, csónakázni, vagy a vízen bármilyen más sporteszközzel tartózkodni csak a parttól számított 500 méteren belül szabad. Abban az esetben, ha a szél erőssége eléri, vagy meghaladja a 60 kilométer/órát, életbe lép a másodfokú viharjelzés, és a viharjelzőlámpák percenként kilencvenszer villannak fel. Ebben az időszakban tilos úszni, fürdőzni, valamint csónakkal és más vízi sporteszközzel közlekedni.
A viharjelzőrendszer-állomások működéséről, az aktuális riasztási fokozatokról bármikor tájékozódhatnak a www.katasztrofavedelem.hu weboldalon.
A vízen és víz mellett dolgozók, sportolók, pihenők és a környéken élők gyorsabb és hatékonyabb informálása érdekében készült a "TAVIHAR" elnevezésű, mobileszközökön használható alkalmazás, amely ingyenesen letölthető a Google Play és az Apple Store áruházban. A kismértékű adatforgalmat igénylő alkalmazás futtatásához, az adatok frissítéséhez folyamatos internetkapcsolat szükséges.
Az erdőkben kirándulók csak a kijelölt tűzrakóhelyeken, és kizárólag szélcsendben gyújthatnak tüzet.
Mindezt úgy, hogy előtte a tűzrakóhely környékét megtisztítják a levelektől, faágaktól annak érdekében, hogy a tűz ne terjedhessen át a növényzetre, a bokrokra, fákra. A mások által korábban engedély nélkül rakott tábortűz nyoma nem kijelölt tűzrakóhely. A tűzrakóhelyek mindig állandó szegéllyel rendelkeznek, környékükön általában padok, asztalok is találhatók. A tüzet nem szabad felügyelet nélkül hagyni, de a még ki nem hűlt parazsat, hamut sem. Amint feltámad a szél, a tüzet el kell oltani.
Tűzgyújtáskor mindig legyen nálunk két-három liter víz, amivel távozáskor az izzó parazsat eloltjuk, a hamura távozás előtt lehetőleg földet kell szórni.
Esős, nedves időben se bízzuk a véletlenre a tűz eloltását! Tűzgyújtási tilalom esetén az erdőkben – beleértve a kijelölt tűzrakóhelyeket is -, valamint az erdőterületek határától számított kétszáz méteren belül tilos tüzet rakni!
Az aktuális tűzgyújtási tilalomról a www.erdotuz.hu vagy a www.katasztrofavedelem.hu honlapon elhelyezett térképen tájékozódhatunk. A kirándulás napján, indulás előtt ezt mindenképpen érdemes ellenőrizni, mert a térkép napi rendszerességgel frissül. Ha mégis elszabadulnak a lángok, haladéktalanul hívja a 112-es segélyhívó számot és kérje a tűzoltók segítségét.