-
Veszélyes vagy hasznos?
A Királykúti Társalgó sorozatban április 24-én, csütörtökön 18 órakor Mesterséges intelligencia: lehetőségek és veszélyek címmel Zachar Zsófia Virág, az Alba Innovár Digitális Élményközpont munkatársának előadását hallgathatja meg a közönség a Királykút Emlékházban. A programra a www.fehervariprogram.hu/jegy oldalon váltható belépőjegy.
2025.04.22. -
A Kneifel testvérekkel beszélgetnek
Az Aranyat érő beszélgetés vendégei ezúttal Kneifel György és Kneifel Imre lesznek. A zenepedagógusként, népzenészként ismert testvéreket a pályaválasztásról, a zene generációkon átívelő erejéről is kérdezi majd Bokros Judit újságíró. Az Aranybulla Könyvtárba minden érdeklődőt szeretettel várnak április 23-án, szerdán 17 óráról.
2025.04.22. -
Jelentkezés a városi táborokba
2025. június 30. és 2025. augusztus 15. között, hét héten keresztül fogadja a Bregyó közi városi napközis tábor a gyerekeket. A Székesfehérvári Ifjúsági Táborban Velencén pedig 2025. július 6. és július 25. között, három turnusban (turnusonként 5 éjszaka időtartamban) várják a táborozókat.
2025.04.22. -
Sportmajális 2025.
A Sportmajális minden évben a várost átszelő, több ezer sportolót és rajongót összefogó felvonulással indul a Petőfi-szobortól, amit tíz órától bemutatók és edzések követnek majd a Bregyó közi Regionális Atlétikai Központban, ahol a profik és a kezdő mozgolódni vágyók együtt edzhetnek.
2025.04.22.
Korhű honvéd-tüzéralakulattal is találkozhattak a Belvárosban ünneplők

„A bemutatott fegyver, egy huzagolatlan csövű ágyú, amely a maga korában - tehát a szabadságharc korában illetőleg egy kicsit tovább, a sokkal pontosabb, huzagolt csövű ágyú megjelenéséig - a legkorszerűbb nehézfegyver volt.” - mutatta be a kiállított harci eszközt Káplár Béla, hagyományőrző százados.

A tüzérek kardja önvédelmet szolgált. Mivel a tábori ágyúk nagy értéket képviseltek, külön lovas és gyalogos őrséget kaptak, de ha arra került sor, a tüzéreknek önmagukat is meg kellett védelmezniük. - mondta el az érdeklődőknek a hagyományőrző százados. A szabadságharcot megelőző időkben nem volt jellemző, hogy magyar nemzetiségű katonák szolgáltak volna a császári tüzérségben. A császári parancsnokság meg volt győződve róla, hogy magyar emberek nem alkalmasak tüzérnek. Általános vélekedés szerint tizenöt szolgálat kell ahhoz hogy valakiből jó tüzér váljék. - hangzott el a bemutató során.
A frissen felállított Magyar Honvédségnek megközelítőleg sem volt ennyi ideje, gyalogság és a lovasság felállítását követően nagyon hiányzott a tüzérség. A sebtében kiképzett magyar fiúk olyan teljesítményt nyújtottak később, hogy a szolnoki és a váci csaták során az ellenség meg volt győződve arról, hogy a mieinket francia tüzérség is támogatja. - összegezte Káplár Béla, hagyományőrző százados, a nagykátai honvédtüzérek parancsnoka.