Megszerezte első győzelmét a bajnokságban az FC Fehérvár

A labdarúgó NB1 negyedik fordulójában az újonc Paks otthonában lépett pályára az UEFA-Kupától csütörtökön búcsúzó FC Fehérvár. A fehérváriak a bajnokság három fordulója alatt mindössze egyetlen pontot gyűjtöttek, tehát Csertői Aurél csapatától csakis a győzelem volt az elfogadható eredmény a paksiakkal szemben. Most nem is okozott csalódást a piros-kék együttes. Paks – FC Fehérvár 0-2 (0-0)

2006.08.27. 22:46 |

Az FC Fehérvár kezdte jobban a találkozót, azonban az első félidőben még kimaradtak a helyzetek. A 47. percben Mario Bozic végzett el egy szabadrógást a kaputól 18 méterre, lövését követően a labda a kapufáról pattant vissza a mezőnybe, melyre Csizmadia Csaba startolt a leggyorsabban, és a védő a gólvonal mögé kotorta a játékszert. 0-1. A folytatásban kinyílt a hazaiak védelme, így Sitkuéknak egyre több területük adódott, és a 67. percben éppen a fehérváriak gólvágóját buktatták a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt épp a sértett végezte el, be is talált, azonban Kassai játékvezető megismételtette a tizit. Másodjára védett a paksi kapus, azonban a bíró ismét a 11-es pontra rendelte vissza a labdát, melyre a hazaiak trénere Lengyel Ferenc hevesen reagált, így őt a lelátóra száműzte a sípmester. A harmadszor elvégzett büntetőt Sitku Illés értékesítette, így a fehérváriak előnye kettőre nőtt. A folytatásban akadt még gólszerzési lehetősége a Vidinek, azonban azok kihasználatlanul maradtak, így 2-0-ás fehérvári diadallal zárult az összecsapás.

Az FC Fehérvár ezzel megszerezte első győzelmét az idei bajnokságban, és a tabella 9. helyére lépett fel megszerzett négy pontjával.

Paks – FC Fehérvár 0-2 (0-0)
 Gól: Csizmadia (47.p.), Sitku (67.p. – tizenegyesből)